MENU

Російська енергетична компанія виробляє "Шахеди": чому вона не під санкціями

371 0

Російська енергетична компанія виробляє "Шахеди": чому вона не під санкціями

Санкційні пакети Євросоюзу та Сполучених Штатів містять безліч обмежень для енергетичної галузі Росії. Однак там немає головного – держкорпорації "Росатом". Адже так Росія використовує будь-які мирні ініціативи для ведення війни.

Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Ірини Прокоф’євої, інформує UAINFO.org.

У Конгресі обговорюють, як витіснити Росію з ринку атомної енергетики.

"Це вже практична площина, тобто не обговорюється питання, “чи запроваджувати”, а обговорюється, “як і коли”. Тому, безумовно, це суттєві зрушення", – каже міністр енергетики Герман Галущенко.

Читайте також: Роспропагандисти вперше показали завод, на якому збирають "Шахеди"

Окупація Запорізької атомної станції та ставленики "Росатому" на керівних посадах там мали б поставити хрест на цій російській корпорації. Однак досі "Росатом" залишається на плаву і приносить десять мільярдів доларів прибутку на рік.

Росія – один з лідерів світового ринку цивільної атомної енергетики. Вона будує нові ядерні реактори, постачає паливо до 15 країн світу,  зокрема до кількох членів ЄС та США, контролює ринок збагаченого урану. Отже, має потужну енергетичну зброю, яку будь-якої миті може розвернути проти своїх контрагентів.

"Росатом" є потужним монстром, тому що російська влада почала робити ставку на "Росатом" як на компанію, яка може не просто зберегти свій вплив в атомній сфері, а фактично замістити ті компанії, проти яких запроваджують санкції", – каже президентка аналітичного центру DIXI GROUP Олена Павленко.

Читайте також: Технічний експерт розповів, чим дрон "Герань" відрізняється від оригінального "Шахеда"

“Шахеди", якими росіяни атакували нашу енергосистему, виготовляються на одному з заводів дочірньої компанії "Росатому" в Татарстані. Для цього потрібне імпортне вуглецеве волокно – з нього виготовляють корпуси для дронів. Схему побудували в три етапи: стороннє підприємство закуповує саме волокно, списує його по документах, а фактично передає компанії "Юматекс" "Росатому" на виробництво зброї. Ці приголомшливі факти оприлюднив Девід Олбрайт, президент Інституту науки та міжнародної безпеки Сполучених Штатів на слуханнях у Конгресі.

"На Заході мають усвідомити – Росія сприймає нерішучість як слабкість. Наймасованіший удар по українській енергетиці сьогодні став можливим, зокрема, й через те, що санкції проти "Росатому" не були запроваджені вчасно. Тепер завдання світу – не дати росіянам посилити свої позиції", – зазначає кореспондентка ТСН.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини