MENU

Євросоюзу може не вистачити політичної волі, щоб дати Києву достатньо зброї, – CNN

383 0

Євросоюзу може не вистачити політичної волі, щоб дати Києву достатньо зброї, – CNN

Частина ЄС може просто відмахнутися від України, як від сторонньої проблеми.

Європейський союз здатен заповнити прогалину у поставках зброї Україні, яку залишили США, але європейські лідери не мають на це політичної волі. Про це пише CNN за підсумками саміту ЄС цього тижня, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Зазначається, що лідери ЄС погодилися вивчити нові шляхи залучення коштів для України, однак конкретних рішень про виділення грошей на зброю для України так і не ухвалили.

CNN зауважує, що загалом ЄС надіслав Києву більше грошей, ніж США. Але із виділених 85 мільярдів доларів лише 5,6 мільярда пішли на військову допомогу, а решта – це гуманітарна (2,2 мільярда доларів) та  фінансова (77,1 мільярда доларів) допомога.

Читайте також: "Їм доведеться зробити ще більше": екс-чиновник Пентагону оцінив допомогу Європи Україні

"За останніми даними Світового банку, ВВП Росії становить 2,24 трильйона доларів, у порівнянні з 16,75 трильйона доларів ЄС. На папері це означає, що Європа гіпотетично може пережити Росію, якщо війна стане війною економічного виснаження. Або більш грубо: так, у Європи дійсно є гроші, щоб закрити американську прірву. Складність полягає в тому, як це працює політично", – пише CNN.

Видання зауважує, що з-поміж 27 суверенних держав, які входять в ЄС, кожна має свої погляди на те, як можна і як не можна допомагати Україні. Наприклад, деякі є нейтральними у військовому плані та не можуть поставляти зброю взагалі; деякі хочуть просто купувати американську зброю та відправляти її в Україну, а деякі хочуть виробляти її виключно в межах ЄС. Все це є причиною тяганини та тривалих дискусій.

Читайте також: Витрати боєприпасів становлять 7:1. Генерал ЗСУ розповів про переваги армії Росії у війні

"У короткостроковій перспективі Україні терміново потрібна зброя. (...) Отже, чи зможе Європа заповнити порожнечу фінансування в Україні, яку залишив Вашингтон? Відповідь – так, у Європи є засоби. Більше питання – чи є у неї воля", – йдеться у публікації.

CNN зауважує, що на тлі такої масштабної безпекової кризи як вторгнення РФ в Україну лише 18 з 32 країн НАТО підняли витрати на власну оборону до 2% ВВП. Тож бажаючих давати гроші на захист України ще менше. 

"І це саме та точка, в якій європейське мислення може піти одним із двох шляхів: переконатися, що Україна переможе Росію заради ширшого континенту, або запитати, яке це має відношення до нас?" — резюмує автор публікації.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини