MENU

Деякі території півдня України можуть піти під воду: синоптикиня назвала причину

2618 0

Деякі території півдня України можуть піти під воду: синоптикиня назвала причину

За її словами, вода у світовому океані ще ніколи не була настільки теплою.

Синоптик відділу метеопрогнозів Українського гідрометеорологічного центру Олена Палагнюк розповіла "Телеграфу", що глобальне потепління нікому не піде на користь, інформує UAINFO.org.

"Це селища, туристичні зони, об'єкти інфраструктури та різного типу господарювання, заповідники та екологічно небезпечні об'єкти. В Україні є дослідники, які займалися цим питанням. Коли це станеться, залежатиме від темпів глобального потепління. А вони вже перевершують очікування десятирічної давності. Ймовірно, ми цього не застанемо, а наші діти та онуки, цілком можливо, стануть свідками цих змін", - підкреслила Палагнюк. 

Читайте також: Європа має готуватися до катастрофічних катаклізмів: загинуть тисячі людей, – учені

Вона наголосила, що 2023 рік побив всі рекорди, адже став найтеплішим за всю історію метеорологічних спостережень. 

"Середня глобальна температура підвищилася за 1,45 °С. Хочу нагадати, що 2015-го країни-підписанти Паризької угоди, і Україна в тому числі, домовились скоротити викиди парникових газів, щоб не допустити підвищення глобальної температури більш аніж на 1,5 °С. Мету було поставлено до 2030 року. Очевидно, 2024-го ми маємо всі шанси перейти цей поріг", - зазначила синоптик.

Палагнюк наголосила, якщо глобальна температура підвищиться на 2 °С, то зміна клімату стане невідворотною. 

""Ну то й що, - скажете ви, - будемо вирощувати банани". А от і ні. Глобальне потепління і зміна клімату - це не про екзотичні фрукти на Поліссі. Це про сильну спеку, затяжні посухи, лісові пожежі, надзвичайні зливи, повені та потопи. А разом з цим - дефіцит води та їжі, кліматичні біженці", - застерегла фахівець.

Читайте також: Останні десять років були найтеплішими на планеті за історію спостережень, – ООН

За її словами, людям варто сприймати зміну клімату, як стихійне лихо та адекватно на це реагувати. 

"Вода в світовому океані ще ніколи не була такою теплою, а через танення льодовиків її рівень ніколи не був таким високим. Морська крига на полюсах тане з небувалою швидкістю, а вона є надзвичайно важливою для клімату, тому що береже від танення материкові льодовики. Коли почнуть танути й вони, рівень океану підніметься ще вище і під воду потраплятиме дедалі більше низинних територій материків", - зауважила вона. 

За її словами, низинні прибережні території півдня України також можуть піти під воду, йдеться про майже один мільйон гектарів території. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини