Країни Балтії закликали НАТО бути готовими до можливого вторгнення РФ, – The Telegraph
Естонія, Литва та Латвія написали спільну статтю, в якій розповіли про загрози для країн НАТО з боку РФ.
НАТО має бути готовим до того, що Росія може розпочати "екзистенціальну" війну проти балтійських країн, "прикриваючись хуртовиною дезінформації". Про це для The Sunday Telegraph заявили провідні дипломати у Великій Британії з Естонії, Латвії та Литви, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
За їхніми словами, РФ може "швидко розвернутися" з України, аби вторгнутися в країни Балтії. Дипломати зазначили, що жорстокі дії російського диктатора Володимира Путіна в Україні викликають у цих трьох країн "найтемніші спогади" про окупацію за часів Сталіна.
У виданні наголошують, що посол Естонії Вільяр Лубі, посол Латвії Івіта Бурмістре і тимчасовий повірений у справах Литви Ліна Зігмантайте написали спільну статтю з нагоди 20-ї річниці вступу їхніх країн до НАТО. В ній вони зазначили, що вступ до альянсу говорить про те, що їхні країни ніколи не мали "сильнішої колективної безпеки", ніж сьогодні, проте "ми також ніколи не стикалися з більш страшною загрозою".
Читайте також: Мир через силу: прем'єр Литви назвала формулу перемоги над Росією
"Наші попередження про приховану і зростаючу загрозу зі Сходу були занадто легко відкинуті в деяких столицях союзників. Ми знали тоді, як знаємо і сьогодні, що лише колективна оборона може гарантувати безпеку в Європі. Нам не вистачало цього в 1930-х роках, і ми заплатили за це високу ціну, яку українці платять зараз", - додали вони у своїй заяві.
Посли зауважили, що "муки", які зараз переживає Україна у вигляді депортацій, тортур, викраденні дітей та "культурного стирання", пробудили в їхніх країнах "власні найтемніші спогади та страхи", швидше за все, йдеться про радянську окупацію країн Балтії, яка почалася в 1940 році.
"Ми чітко усвідомлюємо, що російська військова економіка і загартована в боях армія можуть швидко розвернутися з півдня на захід. Ми погоджуємося з оцінками розвідки, що гострий стратегічний виклик нашій обороні та стримуванню може виникнути вже через три роки або навіть менше. У нас на східному березі Балтійського моря мало природних кордонів, і нам немає куди відступати", - підкреслили у статті.
Варто враховувати те, що країни вже зазнають "гібридних атак", а саме кібервійну "на щоденній основі", тому дипломати попередили, що "екзистенційний виклик" їхній незалежності "може спочатку здаватися двозначним, замаскованим під хуртовину дезінформації та інших відволікаючих чинників".
Читайте також: "Їм доведеться зробити ще більше": екс-чиновник Пентагону оцінив допомогу Європи Україні
"За цих обставин розгубленість означає поразку. Тому ми - і наші союзники - повинні бути готові швидко, переконливо та ефективно реагувати на всі види загроз", - зауважили у заяві.
Для того, аби стримувати Росію, вони закликали до "швидшого прийняття рішень" в НАТО та щоб всі члени альянсу "інвестували в сили та засоби, необхідні для втілення в життя нових оборонних планів Альянсу".
За словами послів, прифронтові країни Балтії "підвищують рівень своєї гри, готові боротися, щоб захистити кожен дюйм і кожну душу", і "НАТО має робити те ж саме". Вони додали, що керівництву НАТО потрібна "сильна" Велика Британія.
Також вони заявили, що Росії не можна дозволити перемогти в Україні. Посли вважають, що вступ України до НАТО в майбутньому не тільки захистить країну від агресії РФ, але й зміцнить альянс, адже "як загартований у боях союзник, Україна зробить вагомий внесок у нашу безпеку".
"Чіткий шлях до членства України має бути пріоритетом на ювілейному 75-му саміті Альянсу у Вашингтоні влітку цього року", - підсумували вони.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки