MENU

Шквали, град та аномальне тепло: метеорологиня розповіла про погоду в Україні до кінця весни

982 0

Шквали, град та аномальне тепло: метеорологиня розповіла про погоду в Україні до кінця весни

Експертка не виключає зливи, град та шквали, а найбільш аномальна температура очікується вже цього тижня.

Наразі ми маємо в Україні достатньо теплу весну, яка навіть принесла температурні рекорди. Але якої погоди очікувати українцям далі? Про це УНІАН розповіла кандидатка географічних наук, завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України Віра Балабух, інформує UAINFO.org.

Погода у квітні

За словами експерта, квітень цього року очікується дуже теплий. Середня за місяць температура повітря в різних центрах коливається, в прогнозах може бути від двох градусів вище норми до чотирьох і більше.

"Тобто це говорить про те, що квітень у нас може бути досить теплий. Температура повітря буде вищою за норму на два, а то навіть чотири градуси – це середня за місяць", - каже Віра Балабух.

Вона додала, що, коли ми говоримо "на місяць", можна сказати лише, на скільки ця температура повітря може бути вищою чи нижчою за кліматичну норму. І відповідно, те саме стосується й опадів. Їх у квітні 2024 очікується в межах норми. 

Читайте також: Африканська спека в Україні: метеоролог дав невтішний прогноз щодо хвиль тепла

"Це те, що можна взяти з прогнозів на місяць. Тут немає прогнозів явищ. Ми навіть не можемо сказати, як температура повітря буде розподілятися протягом місяця", - каже експертка. 

Але, за її словами, якщо ми говоримо, що середня за місяць температура очікується вище за норму на два, навіть чотири градуси, це значить, що більшість днів протягом місяця будуть значно теплішими, ніж зазвичай.

"При цьому, я дивлюся, є дані "Коперникуса" і за цими даними, найбільш аномальною може бути погода після 8 квітня. Цей тиждень очікуються найбільші аномалії температури повітря", - повідомила Віра Балабух.

Також експертка не виключила й небезпечні погодні явища, які можуть спостерігатися в Україні впродовж весни, як, наприклад, нещодавній буревій.

"Насправді досить сильні, скажімо, пориви вітру спостерігалися. Але це й не дивно, тому що, вибачте, якщо у нас температура повітря 1 і навіть 2 квітня сягала 25, а місцями навіть 29 градусів, і після цього вона знизилася на 15 градусів, прийшла інша повітряна маса з півночі, на зміну субтропічним і тропічним повітряним масам прийшли арктичні та атлантичні повітряні маси з різними характеристиками… Ми спостерігали такі дуже сильні вітри, пориви вітру сягали понад 20 метрів за секунду. Грози, шквали місцями", - нагадала метеорологиня.

Читайте також: Деякі території півдня України можуть піти під воду: синоптикиня назвала причину

За її словами, небезпечні явища погоди можливі й надалі.

"Якщо ми говоримо про цей період, за такої температури повітря, за таких умов, у нас можуть виникати вже зараз місцями грози, які можуть супроводжуватися і шквалом, і градом, і зливами", - говорить Віра Балабух. 

Погода у травні

У травні в Україні переважатимуть більш високі температури, ніж зазвичай характерні для цього місяця.

"Але якщо квітень очікується на два-чотири градуси вище за норму, то температура в травні може бути не настільки аномально високою, як у квітні. Але усе одно і травень очікується теплий", - прогнозує Віра Балабух.

Погода на Великдень

Наразі, за словами експертки, не можна сказати, якою температура буде в певний день.

"Ми говоримо тільки про середню за місяць. А якою вона буде 5-го, 10-го чи 20-го - ми можемо знати лише за п’ять діб, з точністю, не більше п’яти діб. Те, що ви дивитеся в інтернеті, на різних сайтах, наприклад, і за 10, і за 15, і за місяць розписують якісь значення температури, малюють крапельки води, - це ще не той прогноз, на який треба звертати увагу", - пояснює фахівчиня.

Читайте також: Останні десять років були найтеплішими на планеті за історію спостережень, – ООН

За її словами, довіряти точним прогнозам можна до п’яти діб.

"А після п’яти діб ми дивимося на тенденції, що у нас там: підвищення, зниження температури. І можна навіть не звертати увагу, яку циферку там малює чисельна модель", - резюмувала метеорологиня.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини