MENU

"Ми не засвоїли фундаментальних уроків обороноздатності": експерт розповів, як можна було уникнути війни в Україні

780 0

"Ми не засвоїли фундаментальних уроків обороноздатності": експерт розповів, як можна було уникнути війни в Україні

Полковник запасу ЗСУ Петро Черник наголосив, що ми самі собі нав'язали ілюзію абсолютного пацифізму.

Україна не могла не віддати свою ядерну зброю, заявив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник. В інтервʼю "24 каналу" він пояснив, чи можна було уникнути війни в Україні, інформує UAINFO.org.

"Можна. Перший момент. Тут я розвію міф, що ми, мовляв, здали ядерну зброю, а якби цього не зробили, то все було б добре. Ми не могли її не здати. Чому? Тому що в нас в основному була стратегічна зброя ядерного призначення. Ракети Р-36М стояли в шахтах, так звана Житомирська ракетна армія, і були чітко направлені на США", – наголосив він.

Читайте також: Майбутнє виглядає все більш похмурим: експерт сказав, від чого залежить результат війни

За його словами, балістична стратегічна ядерна ракета, яка виходить із тулуба шахти, не може полетіти в інший бік. Цю важку велику ракету розвернути у бік Росії було неможливо.

"Якщо тримати саму ракету ми ще могли, то найскладніше – це утримання ядерної боєголовки. Там надскладний механізм запуску. Його треба постійно обслуговувати. Це дуже складна інженерна технологія. Все, що обслуговує ядерні боєголовки, було сконцентровано в Росії. Чому я з цього почав? Бо дуже багато спекуляцій, що, мовляв, треба було наш третій арсенал світу залишати. Він не залишався", – пояснив він.

Проте в замін на віддану ядерну зброю ми не зуміли отримати реальних гарантій. За словами Черника, це "дуже прикро, але ми про це маємо говорити".

Читайте також: Путін проговорився про цілі війни проти України, – Bild

"Я дуже не люблю росіян як явище, але свого ворога треба знати, бо, як казав Сунь-цзи: "Знай ворога – знай себе". Це фундаментальне правило його воєнної філософії. Я дуже ретельно, вже понад 30 років, займаюся інтелектуальним експертуванням нашого одвічного ворога. У них є такий історик Василь Осипович Ключевський, який "чорним по білому" написав ще в кінці ХІХ століття, що Росія є загрозою Україні, а Україна – загроза Росії. Залишиться хтось один. У нього є геніальний вислів на цей випадок: "Історія нічого не вчить, але нещадно карає за незасвоєння уроків". Ми не засвоїли фундаментальних уроків обороноздатності. Будьмо чесними, я сам це пережив молодим офіцером, коли бачив, як нищили наше військо, а найголовніше – наш менталітет", – говорить Черник.

Військовий експерт наголосив, що ми самі собі нав'язали ілюзію абсолютного пацифізму. Але, на його думку, пацифістами можуть бути тільки "дуже добре озброєні люди, які готові чинити опір".

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини