MENU

Без уколів: смартфони зможуть вимірювати рівень цукру у крові

3729 0

Без уколів: смартфони зможуть вимірювати рівень цукру у крові

Дослідники з Національного інституту стандартів і технологій США (NIST) розробили новий метод використання смартфонів для медичних. Він заснований на використанні компаса або магнітометра смартфона для виявлення і вимірювання таких речовин, як глюкоза, яка є життєво важливим показником при діабеті.

Дослідники адаптували смартфон, прикріпивши до нього крихітну камеру, що містить гідрогель, який реагує на рівень глюкози або зміну pH, набухаючи або стискаючись. Унаслідок зміни розмірів магнітні частинки в гелі зміщуються, а магнітометр телефону може легко проводити всі необхідні виміри, інформує UAINFO.org з посиланням на Фокус.

Цей метод, який поки що перебуває на стадії експерименту, показав, що смартфони можуть ефективно вимірювати хвилинні рівні глюкози, досить тонкі навіть для аналізу слини, крім традиційних зразків крові. Це може зробити повсякденний моніторинг рівня глюкози набагато простішим і доступнішим, особливо в умовах обмежених ресурсів. Технологія заснована на використанні "розумних" гідрогелів — дешевих і простих у виготовленні з'єднань, які можуть бути налаштовані на сприйняття різних біомаркерів, кажуть Гері Забоу і Марк Ферріс, вчені, що стоять за цією інновацією. Вони підвищили чутливість, нашарувавши два різних гідрогелі, що полегшило смартфону виявлення змін, що показало відмінні результати.

Читайте також:  Дієтолог розповіла, чи справді так важливо снідати

Забоу і Ферріс вважають, що ця технологія може поширитися на виявлення біомолекул, як-от ДНК і білки, і навіть гістамінів, які беруть участь в алергічних реакціях, які наразі вимагають громіздких і дорогих лабораторних тестів. Можливість вимірювання таких речовин у наномолярних концентраціях може здійснити революцію в домашньому тестуванні здоров'я і навіть моніторингу навколишнього середовища. Магнітометричний метод дає змогу проводити оцінку pH з точністю, яку можна порівняти з висококласним обладнанням, але за набагато нижчою ціною, що може знайти застосування в найрізноманітніших галузях — від приватного пивоваріння до вирішення глобальних проблем екології.

Наступні кроки авторів дослідження — доопрацювання гідрогелів для прискорення реакцій і збільшення терміну зберігання, щоб підготувати їх до комерційного виробництва. Ця розробка обіцяє стати економічно ефективним, портативним рішенням для вимірювань, що дають змогу використовувати всюдисущий смартфон для виконання завдань, традиційно обмежених лабораторією і дорогим обладнанням. Такий підхід не тільки спрощує процедури тестування, а й розширює доступ до важливих даних про стан здоров'я і навколишнього середовища для суспільства.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини