MENU

Наступна пандемія на підході: пташиний грип підібрався небезпечно близько до людей

392 0

Наступна пандемія на підході: пташиний грип підібрався небезпечно близько до людей

У ВООЗ кажуть, що вірус грипу A(H5N1) вчиться заражати людей, а наступним кроком може стати його передача від людини до людини.

Всесвітня організація охорони здоров'я висловила тривогу стосовно поширення пташиного грипу H5N1. Як пише ScienceAlert, останнім часом вірус заражає все нові види, включно з людьми, які стикаються з "надзвичайно високим" рівнем смертності, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".

"Поширення пташиного грипу викликає величезну стурбованість", — заявив головний науковий співробітник агентства охорони здоров'я ООН Джеремі Фаррар.

Тривалий спалах пташиного грипу розпочався 2020 року, унаслідок якого загинули десятки мільйонів домашніх птахів, заразилися також дикі птахи. Вірус також дістався до наземних і морських ссавців. До цього списку минулого місяця долучилися корови та кози, що стало великою несподіванкою, оскільки вважалося, що вони несприйнятливі до цього типу грипу.

Читайте також: Буде у 20 разів смертоноснішою: лікарка-інфекціоністка пояснила, що таке хвороба "Х", і чому вона небезпечніша за COVID-19

Фаррар підкреслює, що штам A(H5N1) перетворився на "глобальну зоонозну пандемію серед тварин".

"Головне занепокоєння полягає в тому, що вірус заражаючи качок і курей, а опісля все більше видів ссавців, розвиває здатність заражати людей. Наступною може стати здатність передаватися від людини до людини", — зазначає експерт.

Наразі поки що немає доказів того, що вірус грипу A(H5N1) може поширюватися між людьми. Щоправда, у випадках, коли люди заражаються від тварин, відсоток смертності вкрай високий.

Дані ВООЗ говорять про те, що станом на 1 квітня було зареєстровано 463 випадки смерті від 889 випадків захворювання людей у 23 країнах. Отже, рівень летальності становить 52%.

Читайте також: Вимерло ціле покоління: пташиний грип масово вбиває морських слонів в Аргентині

"Коли вірус потрапляє в популяцію ссавців, вони стають ближчими до людини. Це реальна проблема, тому що вірус шукає все нових і нових господарів", — заявив Фаррар.

Наразі докладаються зусилля з розроблення вакцин і терапевтичних засобів проти H5N1. У ВООЗ наголошують на необхідності того, щоб регіональні та національні органи охорони здоров'я в усьому світі мали можливість діагностувати вірус.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини