Світ готується до "хвороби Х": докторка наук розповіла, як може виникнути нова пандемія
За її словами, найстрашнішими для людей є захворювання, які передаються від тварин до людини.
Докторка медичних наук і професорка Ольга Голубовська розповіла OBOZ.UA, чи можуть мавпяча віспа та пташиний грип призвести до нової світової пандемії, інформує UAINFO.org.
Інфекціоністка нагадала, що на Всесвітньому економічному форумі в Давосі обговорювалася хвороба Х. На запитання, чи може нею стати мавпяча віспа, вона відповіла так: "Усе може бути. Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайну ситуацію, пов'язану з цим захворюванням".
Читайте також: Нова пандемія не за горами? На китайських звірофермах виявили десятки небезпечних вірусів
Також вона погодилася з прогнозом Комітету з моніторингу та прогнозування ризиків для здоров'я Франції, згідно з яким найнебезпечнішими хворобами, що загрожують людству впродовж найближчих п'яти років, є ті, що передаються від тварини до людини та від людини до тварини.
"Звичайно. Зоонози - захворювання, які передаються від тварин до людини, - це найстрашніше для нас. Наприклад, одна з хвороб, яка теж обговорюється як можлива хвороба X, - це пташиний грип. Ним птахи хворіють. Можуть заразитися фермери при тісному контакті. Слава богу, від людини до людини цей вірус не передається. Але якщо відбудеться мутація, то середня летальність від пташиного грипу у світі становить 52%. Це страшні цифри, але в нас є противірусні препарати", - додала вона.
Читайте також: Витає в повітрі: учені розповіли про незвичайну причину розвитку діабету
Нагадаємо, на початку року глави Всесвітньої організації охорони здоров'я зустрілися на Всесвітньому економічному форумі. За їхніми даними, людство може вразити нова хвороба, здатна спровокувати в десятки разів більше смертей, ніж Covid-19.
Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко зазначив, що йдеться про гіпотетичну пандемію - до неї може призвести будь-яка хвороба.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки