MENU

Прихована загроза: домашні кішки стануть ключовою "ланкою" у новій пандемії на Землі

1004 0

Прихована загроза: домашні кішки стануть ключовою "ланкою" у новій пандемії на Землі

Дослідження показують, що наші домашні улюбленці не тільки можуть підхопити інфекцію, а й здатні передати її нам.

Як пише IFLScience, останнім часом з'являється дедалі більше повідомлень про те, що пташиний грип упевнено поширюється планетою: жертвами вже стали домашні та дикі тварини, навіть ті, хто мешкає у віддаленій Антарктиді, — причиною тому перелітні морські птахи. Тепер учені вважають, що в небезпеці також і люди, які легко можуть заразитися пташиним грипом від своїх вихованців, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".

Огляд 20-річних досліджень показав, що домашні кішки можуть бути важливими переносниками інфекції під час людської пандемії пташиного грипу. Зазначимо, що результати цього дослідження вчені опублікували як препринт і все ще очікують на експертну оцінку.

Вчені припускають, що власникам домашніх улюбленців слід зберігати пильність щодо ознак захворювання в улюбленців, оскільки в зоні ризику можуть опинитися вони самі, ветеринари та інші люди, з якими вони контактують.

Високопатогенний вірус пташиного грипу H5N1 вже довів свою здатність атакувати безліч видів ссавців по всьому світу — статистика свідчить про те, що наразі пташиний грип уже атакував близько 30 видів тварин. Поширення інфекції серед диких тварин, безумовно, цікавить дослідників, проте їхня увага все ж таки зосереджена на тих видах, які живуть поруч із людьми й можуть спровокувати нову пандемію.

Уже відомо, що 2024 року троє робітників заразилися вірусом пташиного грипу після контакту із зараженою худобою. У результаті вчені побоюються, що надалі це може стати справжньою проблемою і перерости в нову пандемію. Дослідження показують, що вірус постійно мутує і вже здатний передаватися від птахів до корів іншим видам.

Водночас відомо, що кішки також уразливі перед пташиним грипом, але який ризик це становить для людей? Дослідники з Університету Мериленду вивчили опубліковані за останні 20 років дані про поширення пташиного грипу у кішок, щоб зрозуміти, наскільки великий ризик для людей.

Вивчаючи дані за останні 20 років, вчені помітили різке збільшення кількості повідомлень про інфекції у домашніх кішок, при цьому нічого подібного не спостерігалося серед диких тварин, що утримуються в зоопарках. Повідомлялося також про інфекції у домашніх мишей, які всюди є улюбленою здобиччю домашніх пантер, і ми всі знаємо, як сильно бродячі кішки люблять ганятися за птахами.

Експерти Центру з контролю і профілактики захворювань (CDC) вважають, що люди навряд чи заразяться від домашніх кішок пташиним грипом, однак визнають, що це цілком можливо, особливо в разі тривалого і незахищеного контакту. За словами першої авторки дослідження, доцентки Крістен Коулман, існує кілька простих правил, які дадуть змогу звести загрозу до мінімуму:

  • не годувати кішку сирим м'ясом;
  • не давати кішці сире молоко;
  • обмежити час перебування на відкритому повітрі;
  • звести до мінімуму спілкування кішки з іншими кішками.

 

Автори дослідження зазначають, що пташиний грип проявляється у кішок у вигляді утрудненого дихання і зміни в поведінці, якщо ви помітите таку поведінку вихованця, слід негайно звернутися до ветеринара. На жаль, дослідження показують, що смертність від пташиного грипу серед кішок становить 67%, а тому своєчасне звернення за допомогою збільшує шанси на виживання вихованця.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини