MENU

Вимерло ціле покоління: пташиний грип масово вбиває морських слонів в Аргентині

187 0

Вимерло ціле покоління: пташиний грип масово вбиває морських слонів в Аргентині

Вчені бояться, що вірус міг перетнути еволюційний поріг і навчився переходити від ссавця до ссавця.

В Аргентині від пташиного грипу померли майже 96% дитинчат південного морського слона, народжених у 2023 році. Масштаби смертності викликають занепокоєння щодо того, що заразний штам може передаватися від ссавця до ссавця, пише Science Alert, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

"Видовище морських слонів, знайдених мертвими або вмираючими вздовж пляжів для розмноження, можна описати лише як апокаліптичне", — розповів директор охорони здоров’я Товариства охорони дикої природи Кріс Волзер.

Три пляжі, де розмножується південний морський слон, були всіяні понад 17 тисячами тіл дитинчат цього виду. Це означає втрату майже цілого покоління морських слонів у регіоні. Оскільки цим тваринам потрібно щонайменше три роки, щоб досягти зрілості, вплив на їхню популяцію стане відчутним з 2027 року, коли стане менше доступних дорослих особин для розмноження.

Читайте також: Смертність – 100%: китайці випробували новий штам коронавірусу на "олюднених" мишах

Попри те, що штам H5N1 існує з 1996 року, досі він циркулював лише серед домашніх птахів, призводячи до локальних епідемій. Переходячи між популяціями диких птахів, він досяг Антарктиди, дорогою, вочевидь, посилившись внаслідок зміни клімату.

Нещодавно було підтверджено, що пташиний грип уперше вбив білого ведмедя, додавши до списку своїх жертв нового ссавця. Раніше вже були зафіксовані смерті від цього штаму каспійських тюленів, ведмедів грізлі, дельфінів, видр, норок та лисиць. Загалом відомо про ураження вірусом H5N1 близько 345 видів птахів і ссавців.

Більшість постраждалих ссавців є хижаками, що спонукає деяких експертів припустити, що вони, швидше за все, підхопили вірус безпосередньо від своєї жертви, а не один від одного. Таким чином, вірус ще не може поширюватися між ссавцями.

Читайте також: Буде у 20 разів смертоноснішою: лікарка-інфекціоністка пояснила, що таке хвороба "Х", і чому вона небезпечніша за COVID-19

Але дитинчата морських слонів, які п'ють молоко своїх матерів, не схильні контактувати з пташиними рідинами. Тож науковці припускають, що в цьому випадку відбулося пряме зараження від ссавця до ссавця. 

Наскільки зараз відомо, досі випадки зараження людей вірусом H5N1 були переважно від птахів. В дуже рідкісних випадках – від інших тварин. Але небезпека в тому, що серед людей цей вірус дає приголомшливий рівень смертності – близько 56%. Тож якщо H5N1 справді навчився переходити від ссавця до ссавця, це може мати найтрагічніші наслідки для людства.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини