У ЗСУ контузію лікують "абияк": у Міноборони розповіли про проблеми в медицині
Директорка департаменту охорони здоров’я Міністерства оборони Оксана Сухорукова заявила в інтервʼю, що в Україні військові медики хороші, проте є декілька "але" у медицині.
Журналістка запитала у Сухорукової, чому в підрозділах ЗСУ бійців з контузією лікують "абияк" та "крапають" чимось незрозумілим. Та заявили, що є затверджені протоколи й навчання. Зокрема, лікарі хороші, самовіддані та жертовні, проте живуть на роботі й працюють у "жахливих умовах". Вона розповіла, що була в Донецькій області та схиляється перед медиками за те, що вони роблять, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.UA.
"Проте є декілька "але". Військова й цивільна медицина розвивалися паралельно, кожна по-своєму. Й рідко взаємодіяли. В плані діджиталізації, роботи з протоколами цивільні лікарі просунулися далі", — сказала Оксана Сухорукова.
Читайте також: Мобілізація людей з обмеженими можливостями: на кого чекає призов до армії з 1 травня
За її словами, дві системи почали перемішуватися, зокрема й через те, що цивільні лікарі були мобілізовані. Вона наголосила, що більшість проблем в навчанні та культурі, ставленні до пацієнта. Крім цього, наявність певного документа, який встановлюватиме правила, не гарантує, що всі їх дотримуватимуться.
Оксана Сухорукова зазначила, що для того, аби щось запрацювало, потрібно навчити людей та дати їм інструмент.
"Це складна, багатокомпонентна історія. Як про ресурсне забезпечення, так і про навчання, систему якого, безумовно, потрібно розгортати. Але треба розуміти, що це — тривалі процеси", — додала вона.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки