MENU

Винищувач супербактерій. Науковці розробили потужний антибіотик, який може здійснити прорив у медицині

536 0

Винищувач супербактерій. Науковці розробили потужний антибіотик, який може здійснити прорив у медицині

Вчені відкрили новий клас антибіотиків з потужною активністю проти особливо стійких бактерій. Медикамент також продемонстрував ефективність лікування інфекції кровотоку у мишей.

Антибіотик розробили медики з Уппсальського університету. За їх словами, препарат знищує бактерії з так званою множинною лікарською стійкістю, пише SciTechDaily, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org

Важко переоцінити значення антибіотиків для лікування чи профілактики бактеріальних інфекцій. Однак глобальне зростання стійкості бактерій до антибіотиків ставить під загрозу їх ефективність. Тому необхідна розробка нових терапевтичних засобів, до яких поки не існує резистентності.

Такими є ліки, розроблені медиками в рамках багатонаціональних консорціумів. Вчені описали новий клас сполук на сторінках журналу "Proceedings of the National Academy of Sciences of the USA".

Читайте також: Вчені створили новий антибіотик, який здатен боротись зі смертоносною супербактерією

Революційний антибіотик націлений на білок LpxH, що використовується грамнегативними бактеріями для синтезу свого зовнішнього шару захисту від навколишнього середовища, що називається ліпополісахаридом.

Не всі бактерії виробляють цей шар. Але ті, що виробляють, включають організми, визначені ВООЗ як найбільш важливі для розробки нових методів лікування, в тому числі кишкову паличку та клебсієлу, які вже розвинули стійкість до наявних антибіотиків.

Дослідники змогли показати, що цей клас антибіотиків має високу активність проти бактерій з множинною лікарською стійкістю – тобто стійкістю проти кількох препаратів.

Також за допомогою нього вдалось вилікувати інфекції кровотоку на мишачій моделі.

Оскільки цей клас сполук є абсолютно новим, а білок LpxH ще не використовувався як мішень для антибіотиків, до нього поки не існує попередньої резистентності. Це контрастує з багатьма антибіотиками існуючих класів, які зараз перебувають на стадії клінічної розробки.

Хоча результати є дуже багатообіцяючими, потрібно буде провести значну додаткову роботу, перш ніж сполуки цього класу будуть готові до клінічних випробувань.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини