MENU

Зуби, що випали, відростуть заново: диво-препарат готуються тестувати на людях

1057 0

Зуби, що випали, відростуть заново: диво-препарат готуються тестувати на людях

Японські вчені, які розробили препарат, вважають, що їхні ліки надійдуть у продаж у 2030 році.

Як пише New Atlas, за кілька місяців розпочнуться перші у світі випробування препарату, який здатний регенерувати зуби. Ліки можуть надійти в продаж уже 2030 року, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".

Дослідження проводитиметься в лікарні Кіотського університету з вересня по серпень 2025 року. У ньому візьмуть участь 30 чоловіків віком від 30 до 64 років, у яких відсутній хоча б один моляр. Внутрішньовенний препарат випробують на людях, після того, як він успішно виростив нові зуби в тхорів і мишей без будь-яких побічних ефектів.

Читайте також: Представлено першу в світі систему трансплантації голови: керувати операцією буде штучний інтелект. ВІДЕО

"Ми хочемо допомогти тим, хто страждає від втрати або відсутності зубів", — каже завідувач відділення стоматології та щелепно-лицьової хірургії лікарні Кітано і провідний дослідник Кацу Такахаші.

Після майбутніх 11-місячних випробувань, вчені хочуть випробувати препарат на пацієнтах у віці 2-7 років, у яких відсутні щонайменше 4 зуби через вроджену недостатність. Від такого захворювання страждає близько 1% людей у світі. Наразі команда набирає людей для участі в дослідженні фази IIa.

Далі вчені планують розширити свої дослідження на людей із частковою адентією або на людей, які втратили від 1 до 5 зубів.

Читайте також: Вчені назвали можливу причину втрати слуху у Людвіга ван Бетховена – нове дослідження

Молекулярний біолог і дантист Такахаші присвятив розробці препарату майже 20 років і сподівається, що його лікування підійде не тільки людям для лікування вроджених захворювань. У майбутньому препарат може застосовуватися для всіх, хто втратив зуби, у будь-якому віці.

У разі успіху ця терапія може стати доступною для пацієнтів із постійно відсутніми зубами протягом шести років.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини