MENU

Історична подія: Китай успішно посадив свій апарат на зворотному боці Місяця

487 0

Історична подія: Китай успішно посадив свій апарат на зворотному боці Місяця

Китайський космічний апарат Chang'e 6 успішно приземлився на зворотному боці Місяця – недослідженому місці, куди майже ніхто не намагається потрапити. Про це повідомляє Китайське національне космічне управління (CNSA).

Посадка відбулася в басейні Південного полюса - Ейткена о 06:23 за пекінським часом у неділю вранці (01:23 за Києвом). Місія, розпочата 3 травня, вперше в історії має на меті зібрати дорогоцінне каміння та ґрунт у цьому регіоні Місяця, інформує UAINFO.org з посиланням на BBC

Посадка була пов'язана з ризиками, оскільки зв'язок з космічними апаратами, що знаходяться на зворотному боці Місяця, є вкрай складним. Китай є єдиною країною, яка вже здійснила схожу місію, посадивши в цій частині Місяця свій апарат Chang'e-4 у 2019 році.

Процес спуску Chang'e 6 корегувався автономною візуальною системою уникнення перешкод. Стверджується, що конкретну точку посадки апарат вибирав сам, аналізуючи безпечність місця на основі яскравості та темряви поверхні Місяця.

Читайте також: Америка готується до космічної війни – Yahoo

Посадковий модуль завис приблизно на 100 м над безпечною зоною приземлення та використав лазерний 3D-сканер для фінального аналізу поверхні перед повільним вертикальним зниженням. Операція була підтримана супутником ретрансляції Queqiao-2, повідомляє CNSA.

Китайські державні ЗМІ назвали успішне приземлення "історичним моментом".

Посадковий апарат впродовж трьох днів збиратиме матеріали з поверхні Місяця. За даними CNSA, планується зібрати близько 2 кг матеріалу за допомогою дриля та механічної руки.

Басейн Південний полюс – Ейткен – це один з найбільших ударних кратерів у Сонячній системі. Саме тут зонд в теорії може зібрати матеріал, який походить із глибини місячної мантії.

Якщо місія вдасться, апарат повернеться на Землю з дорогоцінними зразками на борту спеціальної капсули. Матеріал зберігатиметься в особливих умовах, щоб зберегти його якомога чистішим.

Вчені з Китаю отримають першими шанс проаналізувати камені, а пізніше дослідники з усього світу також зможуть подати заявку на цю можливість.

Це вже друга місія Китаю зі збору зразків на Місяці. У 2020 році Chang'e 5 зібрав і відправив на Землю 1,7 кг матеріалу з області Океан Бур на ближньому боці Місяця.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини