MENU

Метеорологи прогнозують новий кліматичний феномен

3854 0

Метеорологи прогнозують новий кліматичний феномен

Очікується, що Ель-Ніньйо - природне підвищення температури поверхні в східній і центральній частинах Тихого океану, змінить Ла-Нінья.

Світові метеорологи прогнозують новий кліматичний феномен, який принесе похолодання, а саме Ель-Ніньйо, яке призвело до стрибка глобальних температур і екстремальних погодних умов у всьому світі, зміниться на Ла-Нінья в кінці 2024 року.

Про це повідомляє Всесвітня метеорологічна організація (ВМО), передає ТСН, інформує UAINFO.org.

Ель-Ніньйо — це природне підвищення температури поверхні океану в східній і центральній частині Тихого океану, тоді як Ла-Нінья характеризується низькими температурами океану в екваторіальному регіоні Тихого океану і пов’язане з повенями та посухою.

Явище Ла-Нінья спричинить великомасштабне охолодження температури поверхні океану в центральній і східній екваторіальній частині Тихого океану в поєднанні зі змінами тропічної атмосферної циркуляції, а саме вітрів, тиску та кількості опадів.

Водночас повернення до Ла-Нінья не означає, що на світ чекає пауза в довгостроковій зміні клімату, оскільки нагрівання Землі триватиме через парникові гази, що утримують тепло.

Останні девʼять років стали найтеплішими за всю історію спостережень, навіть попри охолоджувальний вплив багаторічного Ла-Нінья, який тривав з 2020 року до початку 2023 року. Ель-Ніньйо досяг піку в грудні 2023 року.

За словами очільника делегації ВМО на сесії ООН зі зміни клімату в Бонні Ко Барретта, екстремальність погоди й надалі буде посилюватися через надлишок тепла та вологи в нашій атмосфері.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

ТСН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини