MENU

Європою шириться лихоманка денге: чи є загроза для України

770 0

Європою шириться лихоманка денге: чи є загроза для України

В 13 країнах ЄС, зокрема у Франції, Румунії, Угорщині, виявили інвазивний вид комарів. Це пов’язують зі зростанням випадків захворювання на лихоманку денге в Європі.

Таку інформацію оприлюднило BBC, повідомляє UAINFO.org.

Зміна клімату створює сприятливі умови для поширення азійського тигрового комара, зазначає Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC). У Парижі, де в липні відбудуться Олімпійські ігри, влада активно стежить за поширенням цих комах і організовує їхній відлов.

ECDC попереджає, що міжнародні подорожі підвищують ризик нових спалахів у Європі. Центр рекомендує видаляти застійну воду з садів та балконів, де можуть розмножуватися комарі, а також використовувати репеленти та москітні сітки.

За останні два десятиліття комарі стають все більшою загрозою для Європи. Азійський тигровий комар (Aedes albopictus), найбільш інвазивний у світі, зараз поширюється по Європі з півдня. Його виявили в Австрії, Болгарії, Хорватії, Франції, Німеччині, Греції, Угорщині, Італії, Мальті, Португалії, Румунії, Словенії та Іспанії. Нещодавно його зафіксували також в Бельгії, Кіпрі, Чехії, Нідерландах і Словаччині.

На території України тигрових комарів виявляють з 2020-2021 років в анексованому Криму. Їхня північна межа поширення в Угорщині близька до Закарпаття. Тигрові комарі переносять лихоманку денге, чікунгунью та вірус Зіка, які раніше були поширені лише в Африці, Азії та Америці.

Інший комар, Aedes aegypti, переносник жовтої лихоманки та інших захворювань, оселився на Кіпрі. Експерти стурбовані його потенціалом для поширення в Європі.

Лихоманка денге починається з симптомів, схожих на грип, і може викликати ускладнення, навіть смертельні випадки. Останніми роками кількість спалахів зростає: минулого року у Франції зафіксували вісім випадків, в Італії – чотири, а в Іспанії – два.

Крім того, вірус Західного Нілу, який також переносять комарі, тепер присутній у більшій кількості регіонів Європи, ніж раніше. Нещодавно одна людина була інфікована на півдні Іспанії, що підкреслює сприятливі умови для комарів навіть на початку року.

"Європа вже бачить, як зміна клімату створює більш сприятливі умови для поширення інвазивних комарів у районах, які раніше не страждали, і зараження більшої кількості людей такими хворобами, як денге", – сказала директор ECDC Андреа Аммон.

За даними ВООЗ, лихоманка денге є ендемічною у понад 100 країнах, з понад шістьма мільйонами випадків та 7000 смертей минулого року. Найбільше випадків зафіксовано в Бангладеш, Малайзії, Таїланді та В'єтнамі.

Малярія, найбільш смертоносна хвороба, яку переносять комарі, також загрожує Європі. Вона передається через укуси інфікованих самок комарів-анофелесів, які вже виявляються на континенті. Існує занепокоєння, що кількість випадків малярії може зрости в майбутньому.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини