MENU

Самміт миру в Швейцарії: заяви учасників - лідерів держав

748 0

Самміт миру в Швейцарії: заяви учасників - лідерів держав

Президент Володимир Зеленський закликав країни-учасниці Саміту миру у Швейцарії до активної роботи над Формулою миру, щоб на другому саміті вже зафіксувати реальний кінець війни, яку розпочала Росія.

Про це глава української держави сказав на початку дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Президент України підкреслив, що Путін повинен перейти від "мови ультиматумів до мови світової більшості, яка бажає справедливого миру".

"Зараз тут немає Росії. Чому? Тому що якби Росія була зацікавлена ​​у мирі, не було б війни... Потім, коли план дій буде на столі узгоджений усіма, прозорий для народів, тоді його буде прокомуніковано представникам Росії. Таким чином, щоб на другому Саміті миру ми могли зафіксувати реальний кінець війни. Зараз ми починаємо цей шлях.

Також президент назвав три питання, які планують розглянути її учасники. Це радіаційна та ядерна безпека, продовольча безпека, гуманітарні питання щодо звільнення полонених та депортованих.

У ході засідань висловилися решта учасників форуму.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн назвала ідею заморожування ситуації на полі бою "рецептом для майбутніх агресивних воєн".

На її думку, не можна допустити продовження нинішньої ситуації на полі бою.

"Заморожування конфлікту сьогодні, коли іноземні війська окупують українську землю, не є рішенням", - заявила вона на саміті щодо України у Швейцарії.

"Натомість учасники саміту мають підтримати «всеосяжний, справедливий та стійкий мир для України. Це також має відновити суверенітет та територіальну цілісність України", - додала фон дер Ляйєн.

Прем'єр Нідерландів Марк Рютте: "Те, що Путін учора вийшов із цією гівняною "мирною пропозицією" - знак того, що він панікує, це хороші новини".

Прем'єр Хорватії Андрей Пленкович: "Мир може бути різним. Хорватія за той мир, де жертви не повинні капітулювати та залишити агресору свою власну територію".

Президент Польщі Анджей Дуда: "Росія залишається колоніальною імперією, яка так і не пройшла шлях деколонізації".

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі: "До Бучі була Абхазія, а до війни в Україні була війна проти Грузії. Україна бореться за безпеку всієї Європи і навіть більше".

Президент Швейцарії Віола Амхерд, відкриваючи саміт, заявила, що "мирний процес без Росії немислимий".

За її словами, довгострокове рішення має включати обидві сторони, але сам процес має спричинити створення основи для всеосяжного, справедливого та міцного миру для України на основі міжнародного права та статуту ООН.

Читайте також: Російські пропагандисти прорвалися на Саміт миру, але поводяться "тихо": що відбувається

"Як міжнародне співтовариство ми можемо допомогти прокласти цей шлях. Саме тому ми тут. У той же час ми прагнемо досягти реального прогресу з конкретних питань. З вашою підтримкою ми визначили три питання глобального впливу, які обговорюватимемо в наших робочих групах. Це ядерна безпека, продовольча безпека та людський вимір війни".

Канцлер Олаф Шольц заявив, що на майбутні зустрічі щодо України потрібно звати Росію.

За його словами, конференція у Швейцарії має закласти основи для майбутніх зустрічей. При цьому він порівняв її із саджанцем, який необхідно поливати, щоб він виріс.

"Велике питання, звісно, ​​полягає в тому, як можна досягти чесного та справедливого миру, і саме тому це дипломатичний саджанець. Зараз ми його поливаємо, щоб він став більшим", - сказав Шольц.

Також канцлер додав, що не виключає відновлення контактів із Путіним, оскільки розмовляв із ним до і після початку війни:

"Я завжди говорив, що я знову це зроблю, але для цього потрібен підходящий момент – повинен бути предмет для обговорення, щоб був сенс. Але такі переговори мають сенс лише тоді, коли є щось конкретне для обговорення. Це і є причина, через яку я вже давно цього не робив. Але я не хочу, щоб було відчуття, що це виключено», – сказав він.

Прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні вважає пропозиції Путіна "пропагандою". Йдеться про нещодавню заяву, в якій диктатор виставив Україні ультиматум.

"Мені не здається особливо ефективним як переговорна пропозиція сказати Україні, що вона має піти з України", - сказала глава італійського уряду Джорджія Мелоні під час пресконференції закриття саміту G7.

"Це більше схоже на пропагандистську ініціативу", – додала вона.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини