MENU

Українці за гроші можуть вийти на пенсію раніше: скільки треба заплатити

723 0

Українці за гроші можуть вийти на пенсію раніше: скільки треба заплатити

Українці можуть вийти на пенсію за віком або за страховим стажем. Чим більше стажу має людина – чим раніше зможе вийти на заслужений відпочинок. Але якщо стажу не вистачає – його можна докупити на сайті Пенсійного фонду. Один рік стажу коштуватиме понад 21,1 тис. грн.

Таким чином можна уникнути укладання паперового договору та відвідування державних установ, інформує UAINFO.org з посиланням на Урядовий портал.

Добровільно брати участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування можуть не лише ті, хто працює, але й непрацевлаштовані громадяни.

Скільки стажу потрібно

Починаючи з 1 січня 2024 року, для того, щоб вийти на пенсію в 60 років, громадяни повинні мати принаймні 31 рік страхового стажу. Ті, хто досягли 60 років, але не мають достатнього стажу, матимуть можливість на отримання пенсії в 63 роки, якщо їхній стаж становить не менше 21 року.

За наявності стажу від 15 до 20 років, пенсійні виплати можуть бути призначені в 65 років. Люди з стажем менше 15 років будуть мати право на державну соціальну допомогу замість пенсійних виплат у віці 65 років.

Читайте також: Субсидію перерахують: як на цифри у платіжках вплине подорожчання електроенергії

Як докупити страховий стаж

У разі добровільної участі кожна особа самостійно визначає розмір та періодичність страхових внесків. Для цього потрібно:

 • увійти в особистий кабінет на сайті Пенсійного фонду України (ПФУ) за допомогою електронного підпису, Дія.підпису або GOV.ID
 • обрати розділ "Комунікація з ПФУ";
 • натиснути "Договір на добровільну участь";
 • обрати за кого будуть сплачуватися внески – за себе чи за іншу особу;
 • вказати особисті дані особи, на користь якої будуть здійснюватися внески;
 • надати згоду на обробку персональної інформації та підтвердити її;
 • підписати угоду за допомогою Кваліфікованого електронного підпису (КЕП);
 • сплатити внески одним із запропонованих способів.

Розмір внесків

Добровільні учасники програми, що не працюють, самостійно визначають розмір внесків. Але, щоб Пенсійний фонд зарахував повний місяць страхового стажу, за особу має бути сплачено щонайменше мінімальний внесок, який становить 22% від мінімальної заробітної плати.

Оскільки з 1 квітня 2024 року "мінімалка" в Україні виросла до 8000 грн, єдиний соціальний внесок становить 1760 грн за місяць. Відповідно один рік страхового стажу коштуватиме 21 120 грн.

Платіж необов’язково має бути зроблений одночасно – сума декількох внесків рахуватиметься загалом за місяць, коли вони надійшли. Перевірити дані про зарахування платежів та кількість днів набутого страхового стажу можна в особистому кабінеті на порталі електронних послуг ПФУ.

Хто має право на участь

Послуга доступна для застрахованих та незастрахованих осіб віком від 16 років і до досягнення ними пенсійного віку. Для цього потрібно належати до однієї з категорій:

 • працевлаштовані за кордоном, що бажають отримувати пенсію в Україні;
 • передпенсійного віку, яким не вистачає стажу для отримання пенсії;
 • з низьким рівнем доходу, що бажають збільшити розмір пенсії у майбутньому.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини