MENU

Українці не отримають грошей у Німеччині за повернення на батьківщину: названо причину

624 0

Українці не отримають грошей у Німеччині за повернення на батьківщину: названо причину

Німеччина не планує тиснути на українських громадян, що отримали притулок у цій країні, щоб ті поверталися до України. Їм не платять і не заохочують жодним іншим чином.

Про це заявила міністерка економічного співробітництва і розвитку Німеччини Свенья Шульце, інформує UAINFO.org з посиланням на Spiegel.

"Хочу прояснити: повертатися на батьківщину чи ні, залишається особистим рішенням тих українців, які здобули у нас притулок.. Німеччина не чинить на них жодного тиску і не виплачує їм жодних бонусів", – наголосила Шульце.

Також вона закликала українську владу визнати нові професійні кваліфікації, здобуті громадянами України в країнах Євросоюзу. На думку німецької міністерки це допоможе вдовольнити кадровий голод, що виник на українському ринку праці.

Варто зазначити, що Німеччина належить до країн, де прийняли найбільшу кількість українських біженців. Популярність ФРН пояснюється значною соціальною підтримкою – стандартна виплата особі з тимчасовим захистом тут становить близько 500-550 євро на місяць, а центр зайнятості може додатково надавати 750-850 євро на особу на оренду житла. Водночас на німецький ринок праці українці інтегруються не дуже охоче – на початок 2024 року у цій країні офіційно працювали лише 19% українців. Згідно з прогнозом, за п'ять років рівень зайнятості біженців досягне 45%, а за десять – 55%.

Читайте також: У Німеччині в українців можуть відібрати допомогу: хто може залишитись без грошей

Це пояснюється тим, що, хоча освітній рівень українських біженців у середньому вищий, ніж інших груп, серед них переважають жінки. Крім того, через вищий середній вік вони мають гірше здоров’я (зокрема, через стрес). Інший фактор, що гальмує працевлаштування українців – уповільнення німецької економіки. Якщо вона відновиться через зростання демографії, це може покращити ситуацію.

Зазначимо, дедалі менше українських біженців, які перебувають за кордоном, планують переїхати назад до України. За останні півтора року їхня частка скоротилася з 50% приблизно до 26%. Щоб повернути людей, вживати заходів потрібно вже зараз, кажуть експерти. І йдеться не лише про ринок праці.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини