MENU

F-16 не гарантують розв'язання проблеми російських КАБів: експерт назвав головну складність

379 0

F-16 не гарантують розв'язання проблеми російських КАБів: експерт назвав головну складність

Збити російські літаки буде не так вже й просто навіть з американськими літаками на озброєнні.

Україна сподівається, що обіцяні винищувачі F-16 дадуть їй змогу боротися з російськими бомбардувальниками, які засипають прифронтову зону плануючими бомбами - КАБами. Однак зробити це буде вкрай непросто, пише в статті для британського Королівського інституту об’єднаних служб (RUSI) військовий аналітик Джастін Бронк, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Він зазначає, що російські літаки скидають бомби з великої висоти за 60-70 км від лінії фронту. Це досить далеко, щоб літаки могли бути перехоплені наземними системами ППО України. Існує сподівання, що саме F-16 зможуть перехоплювати російські літаки, але тут проблемою стає вже фактор наявності наземної ППО у Росії. 

Аби не потрапити під зенітну ракету росіян, українським літакам доводиться літати на малих висотах навіть в тилових районах. А поблизу фронту вони знижуються майже до рівня землі.

Читайте також: Після прибуття F-16 Україна "готує ґрунт" для ударів по Криму, − Business Insider

Цілком можливо, що Україна отримає ракети класу "повітря-повітря" AIM-120D для своїх F-16, радіус дії яких в теорії складає 160 км. Здавалося б, це дозволить українським пілотам збивати російські бомбардувальники, не потрапляючи в радіус дії російської ППО. Але на практиці AIM-120 не зможуть продемонструвати свою номінальну далекобійність. Все через те, що літати українцям все одно доводиться на вкрай малих висотах.

"На таких низьких висотах ракети стартують у щільному повітрі з великим аеродинамічним опором і повинні підніматися проти сили тяжіння, щоб досягти висоти, де знаходяться їхні цілі. В результаті до того моменту, коли їхні ракетні двигуни відпрацюють після перших кількох секунд польоту, вони не наберуть такої швидкості чи висоти, як у випадку, якби їх запускали з винищувача, що летить у розрідженому повітрі на великих висотах і на надзвуковій швидкості", — пояснює Бронк.

За його словами, запущена з невеликої висоти ракета AIM-120 потенційно втрачає десятки кілометрів від своєї граничної дальності. На практиці це може означати, що російські бомбардувальники залишаться поза межами досяжності цих ракет.

Читайте також: Російська авіація – не перший пріоритет: експерт розповів, які цілі будуть у F-16 на різних напрямах

Як зазначив Бронк, одним із можливих розв'язань цієї проблеми є ракета "повітря-повітря" більшої дальності, така як європейський Meteor, яка летить до 200 км за оптимальних умов. Але Meteor несумісний з F-16, а також несумісний з винищувачами Mirage 2000-5, які Франція пообіцяла Україні.

Єдиним типом винищувача, який в теорії може отримати Україна і який також може нести Meteor, є шведський JAS-39 Gripen. Але Стокгольм призупинив передачу цих літаків, доки українці нарешті не отримають свої перші партії F-16, щоб не перевантажувати логістичні спроможності ЗСУ великим різноманіттям експлуатованих літаків.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини