MENU

На тлі загрози війни за Тайвань: США і Китай ведуть перші за п'ять років переговори щодо ядерної зброї – Reuters

207 0

На тлі загрози війни за Тайвань: США і Китай ведуть перші за п'ять років переговори щодо ядерної зброї – Reuters

США та Китай вперше за п'ять років відновили напівофіційні переговори на рівні неурядових делегацій щодо ядерних озброєнь. Дводенні консультації відбулися у березні в конференцзалі одного з готелів у Шанхаї. 

Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на учасників американської делегації. Поштовхом для початку переговорів стала ситуація навколо Тайваню, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org 

За словами двох американських делегатів, представники Пекіна запевнили, що не вдаватимуться до погроз застосувати ядерну зброю через тайванське питання.

Відповідні заяви зі сторони Китаю прозвучали після того, як їхні американські колеги висловили занепокоєння щодо можливості, що Пекін може використовувати ядерну зброю або загрожувати її використанням у випадку поразки в конфлікті щодо Тайваню. Як відомо, Пекін вважає Тайвань своєю територією.

Представники Китаю заявили, що вони впевнені в здатності китайської армії досягти перемоги у конфлікті з Тайванем без використання ядерної зброї і запевнили, що такий сценарій не відбудеться.

Читайте також: Путін послав Китай. Вдруге за тиждень, – Вадим Денисенко 

"Вони сказали, що абсолютно впевнені в тому, що здатні перемогти в боротьбі за Тайвань, не застосовуючи ядерної зброї", — заяви один з організаторів переговорів, вчений і керівник аналітичного центру Pacific Forum Девід Санторо.

Делегації також обговорювали питання модернізації ядерної зброї та збільшення арсеналів обох сторін. Китай пояснює зростання своєї ядерної потужності програмою модернізації застарілої зброї та необхідністю збереження балансу в обличчі загрози з боку США та їхніх союзників, які також розширюють свої арсенали.

Учасники переговорів другого плану (Track Two) зазвичай включають колишніх чиновників та науковців, які можуть розмовляти авторитетно про позицію свого уряду, навіть якщо вони не брали безпосередньої участі в її формулюванні. Офіційні переговори між урядами відомі як Track One.

Раніше повідомлялося, що Китай продовжує розширювати свої запаси ядерної зброї швидше за інші країни світу. Лише протягом 2023 року ядерний арсенал Китаю виріс із 410 до 500 боєголовок.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини