MENU

В Амазонці знайшли рибу з "людськими зубами" та "Оком Саурона"

1173 0

В Амазонці знайшли рибу з "людськими зубами" та "Оком Саурона"

Науковці з Британського музею природної історії зробили унікальне відкриття. В басейні річки Амазонки виявили новий вид риб з зубами, схожими на людські, та оком на спині, яке нагадує око темного лорда Саурона з культового фільму "Володар перснів".

Новий вид риб, який понад 200 років маскувався під піраній, вирізняється яскраво-помаранчевим і чорним забарвленням, а також вегетаріанським способом життя. Тож новознайдена риба далеко не така страшна, як її зловісна назва, пише Livescience, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

Британські вчені назвали новий вид риб Myloplus sauron з характерним маркуванням "Око Саурона". "Як тільки ми почули запропоновану назву для цього виду, стало зрозуміло, що вона є досконалою. Вигляд піраньї цього виду дійсно нагадує око Саурона завдяки червоним плавцям і помаранчевим плямам на тілі", – прокоментував старший куратор Лондонського музею Руперт Коллінз.

Нещодавно ідентифікований вид, Myloplus sauron, є паку – близьким родичем піраній, яких часто плутають із культовою прісноводною рибою. Дослідники виявили M. sauron під час вивчення майже ідентичного виду M. schomburgkii, який вперше був виявлений в Амазонці в 1841 році, але з того часу на нього вчені майже не звертали уваги.

Паку і піраньї, які належать до родини Serrasalmidae, часто вважаються агресивними кровожерливими хижаками. Але більшість представників обох груп насправді всеїдні та віддають перевагу рослинній дієті. Більшість паку, наприклад, мають сплощені зуби, схожі на людські, які допомагають їм їсти рослини, а не розривати плоть.

Попри схожість між видами паку, дослідники не впевнені, наскільки тісно пов’язані ці риби. Цілком можливо, що всі вони могли походити від єдиного предка. Але також можливо, що вони є далекими родичами та всі еволюціонували, щоб виглядати однаково і збільшити шанси вижити в їхньому середовищі.

Схожа на піранью. В Амазонці знайшли рибу з "людськими зубами" та "Оком Саурона"

Науковці підкреслюють, що Myloplus sauron збагачує біорізноманіття Амазонки. Цей вид зустрічається тільки в басейні річки Шингу, де мешкає понад 600 видів риб, зокрема 70 нововідкритих.

Дослідники зауважують, що близько 42% видів риб в Амазонці ще не вивчені. А це підкреслює необхідність подальших ретельних досліджень цієї дивовижної екосистеми.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини