У РФ пригрозили НАТО "літаючим лазером" А-60: аналітики висміяли росіян
У Росії у відповідь на польоти розвідувальних безпілотників над Чорним морем пригрозили країнам НАТО застосувати маловідомий "аналоговнєт" під індексом А-60, по суті це літаюча лазерна установка на базі Іл-76.
Простір для фантазії росіян стримує як мінімум невідомий поточний статус цього самого А-60, інформує UAINFO.org з посиланням пише Defence Express.
За інформацією аналітиків, робота над цим "літаючим лазером" стартувала ще за радянських часів, у 1970-х роках. За початковим задумом, ця установка призначалася для знищення висотних аеростатів.
Літак А-60 - що відомо
Зазначається, що перший політ першого дослідного екземпляра А-60 (індекс 1А) відбувся в серпні 1981 року, випробувальні польоти з лазерною установкою потужністю 1 МВт на борту почалися 1984 року. Росіяни стверджують, що загалом було виконано "кілька десятків" випробувальних польотів літака А-60, під час яких відбувалися стрільби лазерною установкою по цілі "стратосферний аеростат" на висоті 30-40 кілометрів, і також - по літаку-мішені типу Ла-17.
Читайте також: Українці на Як-52 відстрілюють ворожі дрони з дробовика, - Forbes
"Але цей етап історії літака А-60 під лазерною зброєю завершився дещо гротескно - перший дослідний екземпляр з індексом 1А за неназваних обставин просто згорів на аеродромі "Чкаловський" у 1989 році, - нагадали аналітики. - Досить швидко цей дослідний екземпляр А-60, який тепер отримав позначення 1А2, було відновлено, випробувальні польоти поновилися 1991 року, 1993 року випробування було зупинено, а вже 2009 року - знову відновлено. Тут слід окремо наголосити, що навіть за російськими даними, А-60 за фактом був виготовлений в єдиному екземплярі".
Як підсумували аналітики, виходить, що попри все "пропагандистське" накачування, росіяни навіть самі достеменно не знають, що зараз з їхнім "літаючим лазером" А-60, і чи можна його зараз застосувати під час повномасштабної війни проти України.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки