Орбан міняє тактику. Для чого прем'єр Угорщини приїхав до Києва і до чого тут Мелоні
Візит прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана до України важливий з точки зору нормалізації двосторонніх відносин між Києвом та Будапештом. Щобільше, він зараз хоче налагодити конструктивні відносини з італійською колегою Джорджею Мелоні, а для цього йому треба змінити позицію щодо українського питання.
Про важливість візиту Орбана до Києва та його можливу мету - розповів в коментарі РБК-Україна політолог Володимир Фесенко, інформує UAINFO.org.
Якою може бути мета Орбана
На думку експерта, для Орбана цей візит має особливу мету. Річ у тому, що з 1 липня починається головування Угорщини в Раді ЄС. Угорському прем'єру, щоб не зруйнувати своє головування, не зробити його суто конфліктним і врешті-решт, можливо, провальним, треба продемонструвати свою політичну вагу в ролі представника ЄС.
"Тут він має певну конструктивність позицій. Оскільки українське питання є одним із головних для Європейського Союзу й Орбан теж з цим має рахуватися. В даному випадку він демонструє себе як лідера країни, яка зараз головує в Європейському Союзі", - пояснює Фесенко.
По-друге, між Угорщиною та Україною є серйозні суперечки. І Будапешт тисне в плані посилення статусу розширення прав угорської меншини, нагадує співрозмовник.
"Хоча там і так насправді немає жодного утиску їх прав. Всі, хто бував на Закарпатті, чудово знають - жодних проблем з мовними правами угорців або якихось інших проблем там немає взагалі. Більше того, це найбільш заможна громада на Закарпатті, а можливо й в усій Україні. Але тим не менш Орбан і напряму намагався тиснути, але не зовсім вийшло", - зазначив Фесенко.
На думку політолога, зараз прем'єр Угорщини намагається й спробами переговорів впливати на Україну. Тобто він має демонструвати не тільки жорсткість, але і гнучкість для досягнення своїх цілей.
"Тому, що нас ще чекають декілька років складних перемовин і суперечки між Угорщиною та Україною будуть зберігатися. Так що Орбан в даному випадку міняє тактику", - вважає Фесенко.
До чого тут Мелоні
І третя обставина, яка також є дуже важливою, це те, що зараз Орбан зацікавлений у пом'якшенні стосунків з прем'єр-міністром Італії Джорджею Мелоні. І хоч вона теж людина з крайньоправими поглядами, але між ними все ж є суперечки.
"Зараз Мелоні формує таку об'єднану фракцію крайніх правих у Європарламенті. Орбан хотів би мати з ними зв'язки, хоча заявляє про формування власної фракції, але у нього голосів просто може не вистачити. Тому він зараз хоче налагодити конструктивні відносини з Мелоні, але для цього треба змінити позицію відносно України. Це умова Мелоні", - пояснює Фесенко.
Саме тому, за думкою багатьох коментаторів, Орбан поміняв свою позицію на саміті ЄС і почав демонструвати публічно на телекамери готовність контактувати із президентом України Володимиром Зеленським, вести з ним переговори, спілкуватися, підкреслює політолог.
"От і зараз це теж демонстрація того, що він готовий шукати компроміси із Зеленським. Так що ця тактика Орбана обумовлена і його внутрішніми інтересами, але і зовнішньополітичними також", - підсумував Фесенко.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки