Скільки води треба пити в літню спеку: медики назвали ознаки зневоднення
За прогнозами синоптиків, найближчими днями на українців чекає аномальна спека. Її пік настане 14-17 липня, тому попереду ще багато "пекельних" днів.
Висока температура повітря може призвести до сильного зневоднення організму, що дуже небезпечно для людини, інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZ.UA.
Медики попереджають, що остерігатись зневоднення варто, коли температура повітря перевищує 25 градусів. Тож зрозуміло, що коли за вікном +38...+40, просто необхідно подбати про те, як вберегтися від цього небезпечного стану.
Коли настає зневоднення
Організм людини втрачає воду щодня: з диханням, потом, сечовипусканням, сльозами та ін. Зазвичай він відновлює втрачену рідину через споживання води та їжі. Проте якщо людина втрачає багато рідини, але не достатньо її поповнює, організм зневоднюється.
Які ознаки зневоднення
- Відчуття спраги
- Запаморочення
- Темно-жовта сеча з різким запахом та зменшення її кількості під час сечовипускання
- Відчуття втоми
- Сухість у роті, на губах і в очах
- Головний біль
- Судоми м’язів.
Сильне зневоднення є надзвичайним медичним станом, який потрібно негайно лікувати.
Читайте також: По всій Україні 13 липня буде пекло: "прожарить" майже до +40°
Щоб зменшити ризик зневоднення, служба охорони здоров’я рекомендує пити воду регулярно та коли ви відчуваєте будь-які з перерахованих вище симптомів.
Під час спеки потрібно випивати до трьох літрів води на день. Однак важливо розподілити цю кількість протягом дня, а не пити надмірно воду одразу.
Якщо важко пити через погане самопочуття, почніть із маленьких ковтків, а потім поступово пийте більше.
Під час зневоднення потрібно уникати вживання газованих напоїв, алкоголю, надмірно солодких напоїв, багато кави – ці напої можуть погіршити стан дегідратації.
В умовах війни часто виникає дефіцит питної води. Тому, якщо є така можливість, потрібно зробити запаси. Обов’язково беріть із собою питну воду у сховища та в дорогу.
У разі відсутності чистої питної води можна використовувати воду з бюветів, колонок, криниць, підземних джерел, дощову воду або проточну з крана.
Але цю воду перед вживанням обов’язково потрібно прокип’ятити протягом 5–10 хвилин.
Не вживайте неочищену воду – ризик отруєння може бути вищим за зневоднення.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки