MENU

РФ застосовує аеростати для ударів по тилу України: військовий пояснив, як з ними боротися. ФОТО

304 0

РФ застосовує аеростати для ударів по тилу України: військовий пояснив, як з ними боротися. ФОТО

Повітряні кулі з гелієм підіймають у небо неподалік від лінії фронту обладнання для зв'язку з розвідувальними дронами окупантів, що помічають літаки, системи ППО та інші цілі.

Російська армія почала використовувати спеціальні аеростати, які допомагають завдавати ударів по українських військових об'єктах глибоко у тилу. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook український військовослужбовець Сергій Бескрестнов із позивним "Флеш", інформує UAINFO.org.

За його словами, українські військові помітили застосування ЗС РФ аеростатів на різних напрямках фронту. Ці засоби залежно від розміру вміщують від 15 до 300 кубометрів гелію, підіймаються на висоту від 500 до 3000 метрів, розташовуються на відстані від 20 до 50 км від лінії бойового зіткнення.

Пізніше Сергій Безкрестнов опублікував фото російської позиції, над якою височіє аеростат об'ємом 35-40 кубометрів, здатний підійняти вагу близько 20 кг. Як пояснив військовий, постійно використовувати нові повітряні кулі, заповнюючи їх гелієм, доволі складно та дорого, тому окупанти прив'язують їх. Це також допомагає швидко запускати аеростати.

Юрій Касьянов, офіцер Збройних сил України та розробник далекобійних ударних дронів, у себе у Facebook зазначив, що прив'язні аеростати, наповнені гелієм, можуть підійматися на висоту до 3 км разом з ретрансляторами для військових радіостанцій та обладнанням для зв'язку з розвідувальними безпілотниками. Завдяки цьому російські БПЛА залітають далеко в тил України та помічають важливі цілі, такі як літаки, засоби протиповітряної оборони, штаби та склади.

Читайте також: У РФ збираються використовувати дирижаблі проти дронів ЗСУ: захищатимуть нафтобази

"Потім до нас "прилітає". Тобто, такі аеростати — вельми важливий елемент сучасної високотехнологічної війни, який дає ворогові суттєві переваги", — зазначив Юрій Касьянов.

За словами військового, з такими повітряними засобами зв'язку ЗС РФ досить просто боротися, адже вони мають знаходитися досить близько від лінії фронту, на відстані близько 50 км. До того ж аеростати важко замаскувати, тому їх добре видно на знімках, зроблених супутниками або розвідувальними БПЛА.

Читайте також: Польща посилить своє ППО спеціальними аеростатами: як вони працюють

"Далі справа техніки. Нескладні й недорогі ударні дрони літакового типу (вони в нас є) навіть із невеликим зарядом в 1-3 кг, спрямовані на позиції, зможуть або знищити аеростат на землі, або обірвати трос разом з електричним кабелем, який тягнеться до аеростата, піднятого на висоту", — пояснив Юрій Касьянов.

Він додав, що росіяни можуть прикривати аеростати своїми системами ППО, але для захисту від дешевих дронів доведеться витрачати цінні ракети. Що більше окупанти їх запустять, то краще для Сил оборони. Україні ж потрібні супутникові знімки та групи, які здатні запускати літаки-камікадзе.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини