У РФ збираються використовувати дирижаблі проти дронів ЗСУ: захищатимуть нафтобази
Росіяни сподіваються, що дирижабль встигне розгорнути сітку, щоб спіймати ударний дрон ЗСУ, який несеться, наприклад, на нафтобазу, розповіли журналісти. Сітка висітиме на висоті до 300 м.
У РФ спробують захистити військові об'єкти від ударів дронів Сил оборони за допомогою дирижаблів. Зграя дирижаблів буде підійматись в небо і розтягувати сітку, яка, як сподіваються, затримає безпілотник з вибухівкою. Про нові ідеї росіян розповіли росПМІ, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".
Журналісти російського агентства поспілкувались з директоркою компанії "Первый дирижабль" Поліною Албек. Жінка розповіла, начебто російські винахідники вигадали й успішно випробували систему під назвою "Бар'єр". Вона описала, як діє система. У якийсь момент, наприклад, надходить сигнал про наближення дронів ЗСУ. Тоді дирижаблі підіймаються в повітря і розгортають сітку вагою до 30 кг. У цій сітці має заплутатись ударний безпілотник. Ідею випробували на полігоні й вона успішно працює, переконана Албек. Висота, на якій можуть спіймати БПЛА — до 300 м, заявила вона журналістам.
На порталі росЗМІ немає фото та відео, яке б демонструвало кадри роботи дирижаблів, які полюють на українські безпілотники. Проте у мережі можна відшукати захід у Санкт-Петербурзі, у якому брала участь компанія з виробництва дирижаблів. Як з'ясувалось, свій винахід вона презентувала на конференції "Технології виявлення та протидії БПЛА" 1-2 липня.
У конференції взяли участь понад 10 компаній, були представники адміністрації Бєлгородської області, російські військові з підрозділів БПЛА та представники Міноборони. Учасники радились між собою, як можна виявляти дрони на великих відстанях та як захищати від них військові об'єкти на території РФ.
Дирижабль — аеростат, обладнаний двигуном, завдяки якому може переміщуватись у заданому напрямку проти вітру. Перші дирижаблі почали використовувати під час Першої світової війни — про це згадала представниця компанії, яка буде їх застосовувати проти дронів. 100 років тому аеростати, наприклад, захищали військові об'єкти й для цього їх обвішували металевими ланцюгами, пояснила росіянка.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки