Усе не так просто: хто стане кандидатом у президенти США замість Байдена, – Яковина
Байден, ідучи, публічно підтримав Камалу Гарріс, і багато хто (навіть у США) одразу ж поспішив саме її оголосити кандидатом від Демпартії. У реальності ж усе не так просто і не так однозначно.
Про це пише оглядач NV Іван Яковина, інформує UAINFO.org.
"Камалу не люблять ні виборці, ні вашингтонський істеблішмент, ні донори. Її вважають кимось на кшталт нелюбимої всією Америкою Гілларі Клінтон.
На мій (і не тільки мій) смак, Камала і справді дурнувата, хамувата і надмірно зарозуміла. Перемогти Трампа з таким багажем їй буде непросто. Якщо у Байдена була, умовно, 20-відсоткова ймовірність здобути перемогу в цих перегонах, то у Камали — 50-відсоткова. Для «порятунку Батьківщини від фашизму» (позиція демократів) цього може виявитися недостатньо.
Тому я зараз чекаю, що з приводу всього цього скаже ключова в Демпартії людина — колишня спікерка Конгресу Ненсі Пелосі.
Вона — неофіційний бос партії, вона керує всіма її таємними пружинами та важелями, але головне — вона «сидить на фінансах» і веде переговори з донорами.
Читайте також: Politico розповіло, хто переконав Байдена вийти з президентських перегонів
Байдена саме вона катапультувала, хоча він сильно впирався. Коли він сказав, що нікуди не піде, вона, як справжній мафіозо, на це відповіла: «Президент ухвалив рішення, і ми його поважаємо. Але тепер йому потрібно ухвалити правильне рішення».
І Байден його прийняв! Не добровільно, після відповідного просмажування, але прийняв. Ненсі перемогла.
Так от. Пелосі давно і взаємно не любить Камалу Гарріс. Щось у них там не зрослося. І кандидатуру віцепрезидентки Ненсі підтримає тільки в найвідчайдушнішій ситуації, коли і якщо іншого вибору зовсім не буде.
У цьому в неї є впливовий союзник — Барак Обама, який вважається інтелектуальним центром і етичним ядром Демпартії. У його орбіті крутяться багатомудрі ліберальні вчені/експерти та всілякі моральні авторитети з-поміж письменників, публіцистів і голівудських акторів-режисерів.
Читайте також: Хто така Камала Гарріс і що вона думає про Україну: найпоказовіші факти
Так от, я вважаю, що, якщо ці двоє будуть проти, Камала не стане кандидатом. Якщо її рейтинги щодо Трампа зараз не покажуть стрімкого зростання, то на серпневому з'їзді в Чикаго (рідному для Обами місті) її зі свистом прокотять. Логіка рішення буде така: «У нас тут фашизм насувається, і ми не можемо ризикувати, пускаючи в бій проти рудого монстра не найсильнішого свого кандидата».
А хто ж найсильніший? На цей момент — це Мішель Обама. За опитуваннями, вона громить Трампа з двозначною перевагою. Вона не хоче в президенти, але заради порятунку країни — погодиться. Чоловік скаже: «Ну чого ти, давай один термін. Не для себе, для країни! А я тобі допоможу, досвід є».
У Мішель є ще один плюс — вона чорношкіра жінка, тому запросто замінить Камалу без жодного збитку для історичної важливості моменту.
Читайте також: Гарріс трохи відстає від Трампа: результати опитувань
Загалом, я не став би поки поспішати називати Камалу кандидатом. Зарано. Треба слухати, що скажуть Обама і Пелосі. Особливо Пелосі. Вона там усе вирішує.
Мені можуть заперечити: «Але як же так, Байден же висловився на підтримку Гарріс, хіба його делегати не зобов’язані підтримати її? Він же бос, він усе ще президент!».
Ні, не зобов’язані. А відмовившись від боротьби за другий термін, Байден редукував свій вплив на майбутнє Демпартії майже до нуля. Цинічно, але всім, уже загалом, уже однаково, що він там думає і кого підтримує", - пише Іван Яковина.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки