MENU

Біолог пояснив, чому ліки для довголіття діють лише на чоловіків: причина вас здивує

817 0

Біолог пояснив, чому ліки для довголіття діють лише на чоловіків: причина вас здивує

Сучасні ліки для довголіття діють лише для чоловіків. За словами біолога, у лабораторіях по всьому світу дослідники тестують нові препарати лише на самцях мишей, не беручи до уваги суттєві відмінності самок.

Доктор Стівен Остад, біолог і автор бестселера "Зоопарк Мафусаїла", назвав це серйозною проблемою. Адже статеві відмінності між гризунами значні, а відмінності між незайманими самками мишей і мишами, які народили, ще більші, пише TheGuardian, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

Науковці роками намагаються знайти ліки для продовження тривалості людського життя. Це багатомільярдна індустрія, яку називають найзахопливішою науковою проблемою в сучасній історії. І перші "цілющі" препарати, які вже з'являються у продажі, мають неабияку популярність. Проте біолог Стівен Остад наголошує, що наукові досліди усіх препаратів в лабораторіях тестують лише на самцях мишей.

За словами доктора Стівена, препарат, який був випробуваний лише на мишах-самцях, "малоймовірно", що буде діяти на самок. А також було б "більш-менш повним збігом", якщо він також діяв на жінках, які народжували. 

"Це величезна проблема. Відсутність поглиблених досліджень мишей-самок означає, що ми знаємо лише те, що діє на мишах-самцях, і повністю виключаємо самок", – сказав Остад.

За інформацією науковця, близько 75% ліків, які подовжують тривалість життя мишей, діють лише на самців. Тобто препарати були розроблені на мишах-самцях, а потім із запізненням протестовані на обох статях, щоб виявити, що самки не реагували.

І хоча дослідники знають, що самки мишей реагують на ліки по-іншому, ніж самці, все ж не проводили жодних додаткових досліджень, які могли б допомогти жінкам жити здоровіше та довше.

Читайте також: На крок ближче до довголіття: вчені знайшли "Святий Грааль", який подовжує життя

Для прикладу, у 1993 році були опубліковані перші статті про дієти з низьким вмістом метіоніну. Було встановлено, що дієта подовжує життя щурів більш ніж на 40%. Протягом 1990-х років провели кілька подальших досліджень. Проте аж через 12 років науковці зізнались, що тести були проведені виключно на самцях. Коли дослідження було проведено повторно за участю самок, виявилося, що цілюща дієта для мишей чоловічої статі спричинила ранню смерть багатьох самок.

Доцент Інституту досліджень старіння Бака Дженніфер Гаррісон критикувала практично всі препарати довголіття як невдалі для жінок. За її словами, навіть кілька досліджень, які включали незайманих самок мишей, ігнорували час, коли ці миші перебували у своєму репродуктивному циклі.

"Ви обов’язково повинні взяти це до уваги, тому що фізіологія жінок дуже різна протягом циклу. Якщо ви не перевірите, де вони знаходяться у своєму циклі, то це буде схоже на те, що у вас зав’язані очі", – зверталась Гаррісон до винахідників ліків проти старіння.

Науковці наголошують, що потрібно більше витрачати на те, щоб зрозуміти ці статеві відмінності, "щоб ми могли розробити ліки, які принесуть користь обом статям. Жінки заслуговують на те, щоб до них ставилися серйозно. Наука справді має змінитися, щоб поважати це".

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини