MENU

Мозок собак невблаганно зменшується: вчені вважають, у всьому винні їхні "найкращі друзі"

774 0

Мозок собак невблаганно зменшується: вчені вважають, у всьому винні їхні "найкращі друзі"

Дослідження показали, що мозок тварин порівняно з їхнім диким предком значно зменшився в розмірах і люди, схоже, доклали до цього руку.

Як пише Daily Mail, люди й собаки тисячоліттями живуть пліч-о-пліч і за цей час уже встигли стати найкращими друзями. Але тепер учені виявили, що мозок наших вихованців значно зменшився порівняно з їхнім диким предком, сірим вовком. Ще більш тривожним здається те, що до цього, ймовірно, причетні люди, принаймні частково, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".

У новому дослідженні команда вчених з Угорщини виявила, що мозок домашнього собаки значно менший, ніж у його дикого предка, сірого вовка. Вчені вважають, що мозок домашнього собаки еволюціонував, зменшуючись у розмірі, оскільки вони живуть у простіших умовах, які потребують меншої мозкової активності, як порівняти з дикими родичами.

Утім, дослідники попереджають, що люди не єдине, що могло вплинути на тварин, імовірно, були й інші чинники. Але вчені не готові поки що назвати їх. Водночас відомо, що в дикій природі такі чинники, наприклад, як сплячка, можуть сприяти зменшенню розміру мозку.

Читайте також: Чому собаки схожі на своїх господарів: результати дослідження

Нове дослідження було проведено під керівництвом Ласло Жолта Гарамсегі з Інституту екології та ботаніки, Центру екологічних досліджень в Угорщині. Відомо, що собаки є видом псових і були одомашнені людьми близько 15 000 років тому, тоді ж їхні шляхи з диким предком, сірим вовком, розійшлися.

Сьогодні у світі існує близько 400 порід собак, але загальна їхня закономірність є такою, що відносний розмір мозку у тварин значно зменшився, як порівняти з вовками. Попри те, що вчені не заперечують наявність інших чинників, одним з основних серед ветеринарів і дослідників все ж вважається одомашнення людиною.

Пошук їжі, уникнення хижаків або пошук партнерів, домашнім собакам доводиться справлятися з меншими когнітивними вимогами порівняно з дикими собаками. У результаті потужність мозку домашніх собак поступово зменшувалася.

Під час дослідження вчені проаналізували розмір мозку і тіла 25 видів псових, зокрема домашнього собаки (Canis familiaris), сірого вовка (Canis lupus) і єнотоподібного собаки (Nyctereutes procyonoides). Результати дослідження показують, що в одомашнених собак розмір мозку істотно зменшився порівняно з їхнім диким предком, сірим вовком.

Читайте також: Вчені за допомогою ШІ навчилися розшифровувати гавкіт собак

Утім, загалом у домашніх собак усе ще відносно великий розмір мозку порівняно з представниками інших видів. До слова, єнотоподібний собака, як показують результати дослідження, виявився "вираженим винятком" з погляду зменшення мозку. Простими словами, при великих розмірах тіла він має надзвичайно крихітний мозок, імовірно, тому, що впадає в сплячку.

За словами авторів дослідження, тривалі періоди нестачі їжі, наприклад, під час сплячки, перешкоджають розвитку великого мозку через необхідні енергетичні витрати для його роботи. Таким чином учені дійшли висновку, що сплячка справді призвела до зменшення мозку собак, як і сплячка.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини