Є свої ризики: експерт розповів про перші цілі для українських F-16
Західні винищувачі можуть добре впоратися з російськими крилатими ракетами.
Літаки F-16, які напередодні отримала Україна від союзників, будуть допомагати засобам ППО знищувати ворожі ракети, повідомив в ефірі телемарафону військовий експерт Олександр Коваленко, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
"Але не всю номенклатуру. У тій кількості, в якій вони будуть використовуватися – це будуть взяти окремі напрямки повітряного перехоплення ворожих засобів ураження. Обмежуються такими засобами, як крилата ракета дозвукового типу. Тобто для перехоплення Х-101/555, або для ракет "Калібр" – вони цілком для цього придатні", – пояснив Коваленко.
Читайте також: Україна потребує більшої кількості F-16 для зміцнення ППО та бойових місій, – ISW
Він також додав, що F-16 здатні боротися і проти російських далекобійних ударних дронів "Shahed-136". Однак у цьому питанні є певні ризики, вважає експерт.
"Оскільки "Shahed-136" – це досить повільна ціль для F-16 і тому по ним треба працювати або на віддалені, або в близькому бою, використовуючи автоматичну гармату. Тому, все ж таки, краще на віддаленій. Але невідомо, наскільки ефективними будуть ракети малого радіусу дії відпрацьовувати по таким об'єктам, як "Shahed-136", – додав Коваленко.
Водночас, на думку військового експерта, Сили оборони можуть використовувати західні винищувачі і для збиття російської авіації. Однак, наразі це радше будуть окремі операції.
Читайте також: Побачимо на власні очі: експерт про перевагу F-16 над російськими літаками
"Ці літаки також можуть бути використані для знищення таких літаків, як Су-34 – основних носіїв КАБів. І діяти точково та локаційно. Вони одночасно не будуть підтримувати всю лінію боєзіткнення – ми це розуміємо, їх поки що замало. Вони можуть бути сконцентровані для окремо взятих операцій, на якійсь окремій ділянці. Щоб максимально сприяти успішним діям Сил оборони на цій окремій ділянці. Коли їх буде більше, тоді й ареал дії буде розширений", – додав експерт.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки