MENU

Ураження газової вишки у Чорному морі: експерт розповів, що робили там окупанти

1176 0

Ураження газової вишки у Чорному морі: експерт розповів, що робили там окупанти

Капітан 1 рангу запасу ВМС ЗСУ Андрій Риженко розповів, що російські окупанти на газовій платформі у Чорному морі, яку підірвали Сили оборони, займалися розвідкою та шкодили цивільному судноплавству – "збивали" зв’язок суден з супутником.

Про це експерт заявив у ефірі телемарафону, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

За його словами, до 2014 року таких платформ у Чорному морі було багато – їх усі було залучено  до видобутку газу для українського Криму. За даними експерта, у 2014-2018 роках вишки ще використовували для видобутку вказаного пального, але з початком повномасштабної агресії РФ їх кількість значно скоротилася тому, що "ми почали по нім стріляти".

Як зазначив фахівець, широкомасштабну агресію росіяни планували заздалегідь, тобто вони розуміли, що ЗСУ завдаватимуть ударів по цих "точках". Тому налагодили постачання газу до Криму з території РФ, а приблизно 5 останніх років використовували платформи з метою розвідки та створень потенційних перешкод цивільному судноплавству. Саме цим займалися на вишці, по якій вгатили ВМС ЗСУ.

"Думаю, що у невеликого контингенту, який там був (на ураженій платформі), було два основні завдання. Перше – розвідка, того що відбувається у північно-західній частині Чорного моря", – сказав Риженко.

Він нагадав, що останнім часом Сили оборони значно активізувалися. Зокрема, було проведено вдалі спецоперації на Кінбурнській косі та Тендрівській косі. У контексті з цим фахівець не виключає, що противник використовував вказану платформу для спостерігання за ситуацією навколо певних об’єктів.

Друге завдання противника на газовій платформі – використання встановленого там радіоелектронного обладнання для спуфінг-атак. Тобто, для втручання у зв’язок між суднами та космічним супутником, щоб фальсифікувати реальні координати того чи іншого цивільного судна.

Як пояснив Риженко, на кожному судні є обладнання, яке визначає його координати. Це необхідно для безпеки судноплавства та безпосередньо судна, особливо, коли воно підходить до узбережжя. Апаратура, яку росіяни встановили на газовій платформі,  дає можливість вдертися у цей канал зв’язку судна з супутником.

Читайте також: ЗСУ підірвали в Чорному морі газову вишку із десятками окупантів

"В результаті видається хибне положення судна. Наприклад, воно рухається десь у північно-західній частині Чорного моря, а апаратура показує – десь біля Сімферополя", – сказав Риженко.

Він не виключає, що у такій ситуації через хибні сигнали, які створюють російські загарбники, можуть потерпати цивільні судна, які йдуть до портів Великої Одеси – "Південного", "Чорноморськ"  та Одеського порту.

Окрім того, Риженко розповів, що незаконно побудований загарбниками Кримський міст продовжує виконувати логістичні функції для армії РФ. Наприклад, вчора з’явилася інформація про те, що із Севастополя в Курську область загарбники перекинули підрозділи 810-ї бригади морської піхоти ЧФ Росії.

Експерт проаналізував події, що відбувалися останнім часом, та припустив, що наступна атака ЗСУ буде по північних підходах до Криму, щоб паралізувати там військову логістику. Також фахівець сказав, катер "Тунець", який нещодавно знищили Сили оборони, – це невеликий плавзасіб.

"Звісно, він може виконувати невелику логістику, перевозити невеликі групи військових. Його вартість не перевищує 100 тис. доларів. Для порівняння – виробництво дрону – 250 тис. доларів. Але вартість катера не завжди можна брати до уваги... ", – розповів Риженко. Він уточнив, що треба знати, що саме цінне для окупантів було на борту "Тунця" під час атаки Сил оборони.  

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини