Зеленський просив лідерів ЄС допомогти повернути в Україну чоловіків, але йому відмовили, – ЗМІ
За даними Міністерства праці Чехії, українські біженці сплатили майже вдвічі більше податків у першому кварталі цього року, ніж отримали у вигляді соціальних виплат від цієї держави.
Як пише Bloomberg, президент України Володимир Зеленський на двосторонніх зустрічах з лідерами європейських країн просив їх допомогти повернути до України чоловіків призовного віку, проте отримував відмови, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".
"Зеленський намагається переконати своїх союзників допомогти повернути в Україну більше чоловіків призовного віку, просячи їх про допомогу на двосторонніх зустрічах… Політики від Польщі до Угорщини заявили, що не відправлятимуть біженців назад, доки триває війна", — йдеться у матеріалі.
Читайте також: "Розраховували підняти хвилю біженців": експертка розповіла, чи досягли росіяни своєї мети ударами по енергетиці України
Журналісти пояснили, що у такий спосіб президент України хоче підтримати зруйновану війною економіку і протистояти Росії.
Проте більша частина Центральної та Східної Європи відчуває нестачу робочої сили, й такі країни, як Польща та Чехія, не хочуть втрачати людей. Особливо зважаючи на те, що у багатьох польських та чеських будівельних і транспортних компаніях українці становили близько третини працівників.
За даними Агентства ООН у справах біженців, понад 6 мільйонів українців залишаються біженцями за кордоном, а Центральний банк України прогнозує, що ще 400 000 людей покинуть країну цього року через віялові відключення електроенергії та загрози для енергетичної інфраструктури.
Читайте також: До кінця війни в Україні може залишитися всього 25 мільйонів осіб, – соціолог
Журналісти наголосили, що українські біженці у Польщі забезпечують себе самі, причому 80% їхніх доходів надходить від роботи, а у Чехії українські біженці сплатили майже вдвічі більше податків у першому кварталі цього року, ніж отримали у вигляді соціальних виплат, про що свідчать дані Міністерства праці цієї держави.
"Відверто кажучи, багато чеських компаній залежать від навичок і працьовитості українських біженців. Будівельна галузь, наприклад, повністю зупинилася б без українських робітників", — сказав голова головної лобістської групи чеської роздрібної торгівлі та готельно-ресторанної індустрії Томаш Проуза.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки