MENU

Доба на Землі тривала понад 26 годин. Вчені виявили можливу причину одного з найбільших еволюційних вибухів в історії

538 0

Доба на Землі тривала понад 26 годин. Вчені виявили можливу причину одного з найбільших еволюційних вибухів в історії

Колись доба тривала на понад 2 години довше, тобто становила більш як 26 годин. Вчені припускають, що це могло спровокувати один із найбільших еволюційних вибухів в історії.

Нове дослідження показує, що Місяць колись відійшов на тисячі миль далі по своїй орбіті протягом двох періодів. Саме тому дні на Землі були на 2,2 години довшими, пише LiveScience, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

Зараз Місяць обертається в середньому на відстані 384 400 кілометрів від Землі. Але вчені наголошують, що наш супутник не завжди був там, де він є зараз. З часом Місяць тягне нашу планету. При цьому він мігрує від Землі, відбираючи її кінетичну енергію. Як наслідок, обертання нашої планети навколо своєї осі сповільнюється, що, згідно з дослідженням, подовжує земні дні.

У новому дослідженні команда під керівництвом геолога Хе Хуанга з Технологічного університету Ченду в Китаї спробувала прояснити історію обертання Землі, переглянувши вісім наборів даних, які зафіксували шари гірських порід із морських середовищ, датовані приблизно між 700 і 200 мільйонами років тому. 

Читайте також: На Місяці хочуть побудувати "вуличні ліхтарі": вони будуть вищі за Статую Свободи

Дослідники виявили, що в обертанні Землі існувала "сходова" схема з двома періодами, коли обертання планети швидко і різко змінювалося, за якими йшли періоди стабільності. За період дослідження дні стали довшими на 2,2 години. Протягом цього періоду Місяць також віддалявся в середньому на 20 000 км.

Один із цих періодів часу, приблизно від 650 до 500 мільйонів років тому, охоплював кембрійський вибух, період, коли життя різко урізноманітнилося. Друга "сходинка" обертання Землі відбулася приблизно від 340 до 280 мільйонів років тому, що відповідало періоду, коли величезні льодовики покривали планету.

Читайте також: Рідна Сонячна система: наскільки вона велика і де вона закінчується. ФОТО

Дослідження припускає, що завдяки збільшенню тривалості дня – і, отже, впливу Сонця – Місяць міг спровокувати великі події збагачення киснем, які призвели до диверсифікації життя. Однак дослідники наголошують, що ці результати "потрібно обережно інтерпретувати".

Дослідження також ставить під сумнів іншу теорію: період, коли льодовики швидко вкривали Землю, що призвело до масового вимирання, мав великий вплив на обертання Землі. Вони припустили, що більша частина уповільнення спричинена безпосередньо приливними силами.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини