Представники країн ЄС проведуть розмову з главою МВФ через плани відновити відносини з Росією
Декілька країн Європейського Союзу мають намір оскаржити плани Міжнародного валютного фонду відновити відносини з Росією з економічних питань уперше після вторгнення в Україну.
Як повідомляє Bloomberg, за словами обізнаних джерел, на зустрічі посланців ЄС 11 вересня Франція, Бельгія та Польща, а також низка країн Балтії та Північної Європи заявили, що вони здивовані рішенням МВФ, ухваленим на початку цього місяця, відновити щорічні економічні огляди з Москвою, інформує UAINFO.org з посиланням на "РБК-Україна".
Представник Литви заявив, що країна планує порушити це питання безпосередньо з Георгієвою під час обідньої зустрічі 13 вересня у Будапешті з міністрами фінансів європейських країн, повідомили джерела.
Читайте також: Попри реакцію України: у МВФ підтвердили, що відновлюють співпрацю з Росією
Дипломат додав, що, на їхню думку, цей крок пропонує президенту Володимиру Путіну економічну допомогу та видимість легітимності, оскільки ЄС та США прагнуть ізолювати Росію.
Представник Литви також заявив, що перша місія великої міжнародної організації до Росії після вторгнення в лютому 2022 року може бути використана Москвою з пропагандистською метою, щоб показати, що її міжнародна ізоляція слабшає, повідомили джерела.
За їхніми словами, ЄС також планує направити Георгієвій листа, який, як очікується, підпишуть кілька членів ЄС, висловивши стурбованість процесом, який, ймовірно, веде до нормалізації відносин з Москвою.
Читайте також: МВФ підштовхує Україну до послаблення гривні та підвищення податків, – Bloomberg
Раніше цього тижня МВФ заявив, що відновлює щорічні огляди економіки Росії, оскільки економічна ситуація в регіоні "стабільніша", ніж раніше. Огляд, відомий як оцінка за статтею IV, є "взаємним зобов'язанням" фонду та його членів, заявив він.
"Стаття IV - це не опція, а інституційне зобов'язання фонду, яке виконується на благо всіх держав-членів", - заявив МВФ у відповіді на питання, надіслані електронною поштою.
І МВФ, і Росія відмовилися уточнити, хто був ініціатором перезапуску. Росія не зверталася за допомогою до МВФ із 2000 року.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки