MENU

В армії Путіна зростає кількість дезертирів, які тікають від війни в Україні

469 0

В армії Путіна зростає кількість дезертирів, які тікають від війни в Україні

Деякі росіяни, аби уникнути відправлення на війну в Україні, тікають з РФ. Зокрема своїм досвідом поділився Іван із Санкт-Петербурга.

Чоловік вступив до військово-медичної академії, аби стати лікарем. Цього року він закінчив навчання, проте зіткнувшись з обов'язковою військовою службою, але не бажаючи брати участь у війні, він втік з країни, щоб його не забрали на фронт, інформує UAINFO.org з посиланням на видання The Moscow Times.

"Від самого початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну я знав, що ця війна несправедлива. Я був категорично проти неї. З одного боку, ви виконуєте свій лікарський обов'язок, а з іншого - підтримуєте режим", - наголосив Іван. 

Попри те, що чоловік був офіцером медичної служби, а не бойовим солдатом, коли його призвали, він незаконно перетнув кордон та тепер живе в іншій країні. За це йому загрожує до 15 років ув'язнення, якщо він повернеться до РФ. 

У виданні зазначають, що він такий не один, адже для багатьох росіян, які не хочуть воювати проти України, дезертирство є єдиним виходом. Причини такого рішення можуть бути різними. Інколи військові вирішують тікати після того, як на власні очі побачили жахіття фронту.

Читайте також: Троє мобілізованих ексв'язнів втекли з військового полігону на Одещині, - ЗМІ

"Мої руки в крові. Я не можу підтвердити, чи дійсно я вбив ворога... прямим попаданням. Я не можу порахувати точну кількість, але це точно понад 1000 осіб", - розповів російський дезертир Денис в інтерв'ю виданню The Insider, описуючи свій досвід роботи помічником оператора безпілотника.

Водночас дезертири наражають себе на ризик кримінального переслідування. Проте антивоєнні активісти, які допомагають російським солдатам дезертувати, повідомили The Moscow Times, що кількість дезертирів зростає. 

Попри те, що неможливо визначити точну кількість російських військових, які втекли, російський проєкт Idite Lesom ("Зникни") розповів, що допоміг дезертувати понад 900 особам. 

Своєю чергою засновник проєкту Григорій Свердлін каже, що Білорусь та Киргизстан вважаються небезпечними країнами для дезертирів через тісну співпрацю їхніх урядів з Москвою. Однак у Вірменії та Казахстані таким чоловікам теж не гарантована безпека.

Зокрема Іван із Санкт-Петербурга зазначив, що йому "повідомили, що його розшукують за дезертирство". 

"Я розумію, що я не в повній безпеці [навіть в іншій країні]", - наголосив він.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини