MENU

Емоційне вигорання – це не вирок. Це сигнал, – психолог

513 0

Емоційне вигорання – це не вирок. Це сигнал, – психолог

"Емоційне вигорання – коли рік за три. В Україні 64% громадян/ок перебувають у стані емоційного вигорання – стан виснаження на тлі хронічного стресу (дані кадрового порталу headhunter)", - про це пише у Фейсбуці психолог Андрій Жельветро, інформує UAINFO.org.

"Як це працює?

1. Перенапруження. Війна – це постійний стрес, що б’є по нервах. Кожен день як на мінному полі: не знаєш, де і що вибухне. Чи це новини про втрати, чи особиста трагедія – ти стаєш мовби загнаним звіром, і твої ресурси виснажуються.

2. Почуття Безпомічності та внутрішньої порожнечі, втоми на клітинному рівні. Інколи відчуття провини за те, що живеш у відносній безпеці або що не зробив достатньо. Ось тоді і з'являється той внутрішній голос: "Навіщо це все? Чому я взагалі продовжую?"

3. Цинізм. Ти перестаєш вірити в позитивні зміни, емоції стають плоскими, як висушені аркуші паперу. Всі ті речі, що колись давали силу, тепер здаються порожніми. І тут люди часто роблять дві фатальні помилки: починають працювати ще більше або, навпаки, повністю зупиняються, перестаючи відчувати будь-який сенс у своїх діях.

Але емоційне вигорання – це не вирок. Це сигнал. Сигнал, що час зупинитися, подивитися вглиб, розвернутися і почати відновлювати себе.

Важливо зрозуміти, що війна не завершиться швидко, і треба вміти жити в цих умовах, не перетворюючись на тінь самого себе.

Декілька порад:

1. Обов‘язково, це в першу чергу - встановити кордони – фізичні, емоційні, інформаційні. Не дозволяти війні та токсичним людям займати весь простір у твоїй голові.

2. Піклування про тіло. Регулярна активність допомагає позбутися напруги. Важливо не лише для фізики, а й для психіки.

3. Спілкування. Зі своїми. З тими, хто розуміє одразу з півслова, без довгих пояснень. Діалог з іншими допомагає відчути, що ти не сам у цьому хаосі і хоч трохи видихнути.

4. Перерви для себе. Так, зараз складно, але ти маєш право на відпочинок. І ти цього заслуговуєш. І якщо хтось цього не розуміє, він просто дурний. Нічого йому не доводь, просто став перед фактом і йди відпочивати.

Емоційне вигорання – це виклик. Серйозний. Ми сивіємо, старіємо швидше, ніж мали б. Але і в наших руках зменшити цей вплив.

Пам‘ятай, що - Ти важливий. Як людина, як особистість. І Твоя боротьба за себе триває", - завершив психолог.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини