Експосол Гербст: "Путін уліз у голову Байдену" своїми ядерними погрозами
Президент США Джо Байден і його адміністрація демонструють останнім часом відсутність лідерства та рішучості у наданні необхідної Україні підтримки.
Про це в коментарі Укрінформу заявив старший директор Євразійського центру Atlantic Council, посол США в Україні у 2003-2006 роках Джон Гербст, інформує UAINFO.org.
Дипломат здивований такою поведінкою Байдена, який, здавалося, хотів би залишити пост «із сильним сплеском зовнішньополітичного лідерства».
Читайте також: Україна хоче отримати запрошення від НАТО, поки Байден ще у Білому домі, – посол
«Здається, Байден перебуває в стані летаргії. Слабкість, боязкість, яку ми спостерігали в його адміністрації, на сьогодні, здається, стала ще більшою за останні пару місяців з причин, які я не можу пояснити», - сказав Гербст.
Експосол не очікує якихось кардинальних кроків з боку Байдена протягом 3 місяців, які залишаються йому в Білому домі. Тим часом експерти, зокрема, з Atlantic Council, висували всілякі ідеї, як-от дозволити Україні нарешті застосовувати ракети ATACMS проти російських військових цілей на території РФ, наполягали на виділенні додаткового пакета допомоги для України вже після виборів у період до інавгурації, пропонували надсилати більш досконалу зброю, як от JASSM, перелічив Гербст.
Читайте також: Байден прибув до Німеччини для перемовин про Україну та Близький Схід: з'явилися подробиці
«Усі ці речі легко зробити. Якщо він хоче увійти в історію слабшим наприкінці, ніж був раніше, це його вибір… Мені як американцю соромно, я дуже розчарований», - сказав посол, припустивши, що «Путін уліз у голову Байдену» своїми ядерними погрозами.
Не менш слабким Гербст вважає і сьогоднішнє керівництво Німеччини.
«Дві адміністрації - в США і в ФРН – посилили слабкості одна одної. Прикра ситуація», - констатував посол, зазначивши, що Путін якраз і розраховує на слабкість США, ФРН і Заходу загалом.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки