MENU

Ліквідація МСЕК в Україні: є небезпека, що хабарники уникнуть відповідальності, – експерт

602 0

Ліквідація МСЕК в Україні: є небезпека, що хабарники уникнуть відповідальності, – експерт

Причиною корумпованості МСЕК Михайло Серебряков називає те, що там працювали люди, які десятки років не змінювались. Після ліквідації цього органу є небезпека, що хабарники уникнуть відповідальності.

Замість медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) в Україні будуть працювати нові експертні комісії, які створять згідно з пропозиціями Міністерства охорони здоров'я (МОЗ). Важливо, щоб у реформовану структуру не потрапили люди, які продовжать займатися корупцією, і щоб хабарники не уникли відповідальності. Про проблеми ліквідації та реформування МСЕК виконавчий директор ГО "Разом проти корупції" Михайло Серебряков розповів у ефірі "Київ 24", інформує UAINFO.org.

Читайте також: У Третій штурмовій бригаді відреагували на рішення ліквідувати всі МСЕК

Серебряков пояснив, що МСЕК викликали зацікавлення СБУ, оскільки під час воєнного стану почали впливати на мобілізацію та становили загрозу безпеці держави. Згідно з його оцінками, структура, яка займалась оформленням інвалідності, входила в першу десятку найбільш корумпованих інституцій. Тим часом в МОЗ напрацювали проєкт реформи. Згідно з ідеєю міністерства, будуть створено нові "експертні комісії". Співрозмовник журналістів пояснив, що у зв'язку з цим є дві загрози. Перша — можуть уникнути покарання співробітники скандальних структур. Друга — що нові утворення будуть мати ті ж недоліки, що й попередні.

"Є дуже великий суспільний запит, щоб, перше, минулі члени МСЕК необґрунтовано не звільнились у такий спосіб від відповідальності, а друге, щоб ці експертні комісії не перетворилися на МСЕК 2.0", — пролунало в ефірі.

Читайте також: Буде запроваджено нову цифрову європейську модель: Шмигаль розповів подробиці реформи МСЕК

Антикорупційник також пояснив можливу причину проблем із корупцією у медкомісіях. На його думку, основна причина — це відсутність будь-яких змін у цій структурі, коли певні люди могли десятками років займатись оборудками та хабарництвом. Серебряков переконаний, що реформа повинна серйозно замінити старих працівників на інших.

"МСЕК закостенілі, тобто ти можеш бути на цій посаді та продавати інвалідність буквально десятки років. Звідки такі великі корупційні заробітки? Такі схеми не робляться за пів року. Хто б не замінив МСЕК, там повинно бути дуже серйозна ротація", — підсумував антикорупційний експерт.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини