Україна в Курській області отримала перевагу, якої раніше у війні не було, – BI
За словами військового експерта Вільяма Альберка з Центру Стімсона, Росія поки що бере легкі території, але з іншою частиною українського виступу в Курській області буде складніше.
Українські війська, які воюють на російській землі, отримали перевагу, якої під час повномасштабного вторгнення раніше ніколи не було. Про це пише The Business Insider, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".
Майкл Бонерт, експерт із воєнних дій корпорації RAND, зазначив, що перевага України в Курську полягає в тому, що "їм не потрібно захищати жодне з цих міст", тому що вони російські.
"Ви просто воюєте там, де це вигідно, і відступаєте, коли це невигідно. І це дійсно ефективний спосіб ведення бою", — сказав він.
Читайте також: Російські війська просунулись на українському виступі на Курщині, ЗСУ провели контратаки, – ISW
Він додав, що в Курську ЗСУ можуть просто "скористатися перевагами місцевості, битися максимально ефективно і зрештою піти", якщо їм знадобиться захистити свої сили, техніку або переслідувати якусь іншу мету. Зробити це зможуть без наслідків, чого не відбувається в Україні.
Він додав, що в Курську ЗСУ можуть битися і захищатися з найвигідніших позицій, щоб мати можливість зводити укріплення.
"Якщо вас перевершують чисельністю, просто відступайте до наступного", — зазначив він.
Вільям Альберк, експерт із воєнних дій у Центрі Стімсона, сказав, що Росія поки що бере легкі території, але з іншою частиною українського виступу в Курській області буде складніше.
Він вважає, що Україні дуже легко відступати з боями та поступатися територією, "яку вони ніколи не могли б утримувати законно". За повернення територій у Курській області РФ доведеться заплатити високу ціну.
Читайте також: "Новий досвід": у ЗСУ показали застосування американського танку під Курськом. ВІДЕО
"Це величезна оперативна перевага для командира, коли не потрібно проводити жодних ліній на піску", — сказав Вільям Альберк.
За його словами, під час вибору місця для оборони в Україні ЗСУ "дивилися не тільки на місцевість".
"Вони дивилися не тільки на охоронювані позиції, а й на символіку різних сіл, де перебувають українські громадяни, де є глибоке, глибоке коріння української історії. Ступінь деморалізації від втрати українського села зовсім інша, ніж коли доводиться залишати російське село, про яке українці не турбуються абсолютно", — сказав Альберк.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки