Україна здатна створити ядерну бомбу за кілька місяців, якщо США скоротять допомогу, – The Times
Україна може розробити ядерну бомбу протягом декількох місяців. Це може статись, якщо новообраний президент США Дональд Трамп припинить військову допомогу Києву.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Times, інформує UAINFO.org.
В аналітичній записці, підготовленій для Міністерства оборони України, йдеться про те, що Україна зможе швидко створити базовий пристрій з плутонію за технологією, подібною до бомби "Fat Man", скинутої на Нагасакі в 1945 році.
"Створення простої атомної бомби, як це зробили Сполучені Штати в рамках Манхеттенського проекту, не було б складним завданням і 80 років потому", - йдеться в документі.
Читайте також: Росія готувала ядерну ракету Р-30 "Булава" до використання: в мережі з'явився супутниковий знімок
Видання пояснило, що не маючи часу на будівництво і запуск великих потужностей, необхідних для збагачення урану, у воєнний час Україні довелося б покладатися на використання плутонію, видобутого з відпрацьованих паливних стрижнів, вивезених з українських ядерних реакторів.
Водночас, варто зауважити, що Україна все ще контролює дев'ять діючих реакторів і має значний ядерний досвід, попри те, що в 1996 році вона відмовилася від третього за величиною ядерного арсеналу у світі.
"Вага плутонію, наявного в Україні, може бути оцінена в сім тонн... Значний арсенал ядерної зброї потребував би набагато менше матеріалу... Кількість матеріалу достатня для сотень боєголовок з тактичною потужністю в кілька кілотонн", - йдеться у звіті.
Читайте також: НАТО ввело б війська в Україну, якби у Росії не було ядерної зброї, – Бауер
Автори документа підсумували, що така бомба мала б приблизно десяту частину потужності "Fat Man".
Проте автор доповіді Олексій Їжак, завідувач відділу Національного інституту стратегічних досліджень України, урядового науково-дослідного центру, який є консультативно-дорадчим органом при президенті та Раді національної безпеки та оборони України зауважив, що навіть цього було б достатньо, щоб знищити цілу російську авіабазу або сконцентровані військові, промислові чи логістичні об'єкти.
Хоча, важливо відзначити, що точна потужність ядерного удару була б непередбачуваною, оскільки для нього використовувалися б різні ізотопи плутонію.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки