MENU

Види та особливості роботи пароконвектоматів

97 0

Індустрія харчування постійно розвивається, що передбачає впровадження нових видів обладнання для приготування їжі. До такого обладнання можна віднести пароконвектомат.

Функції та особливості роботи

Пароконвектомат — це професійне обладнання для кухні, яке поєднує функції пароварки, духовки та конвекційної печі. Завдяки цьому пристрою можна приготувати різноманітні страви. Він допомагає зберегти соковитість, текстуру та поживні речовини продуктів. Пароконвектомат ідеально підходить для закладів громадського харчування: ресторанів, кафе, пекарень і виробничих кухонь. Бренд Rational пропонує різні моделі пароконвектоматів, завдяки чому можна обрати обладнання для будь-якої кухні.

Пароконвектомат працює на основі поєднання сухого нагріву та пари, яку нагнітає в камеру парогенератор. Він дозволяє точно контролювати температуру, рівень вологості й циркуляцію повітря, що дає змогу досягти бажаного результату при мінімальній втраті ваги й об’єму продукту. У такому пристрої можна одночасно готувати кілька видів страв без змішування ароматів, що значно економить час та ресурси.

Види обладнання

Щоб обрати пароконвектомат, треба проаналізувати його основні характеристики, беручи до уваги особливості роботи кухні.

Виділяють газові та електричні пароконвектомати. Газові зазвичай обирають для закладів, які за день приймають багато гостей. Такі пароконвектомати відрізняються економічністю та потужністю. Але їх складно підключити, тому що треба дотримуватись норм і правил установки. Наприклад, деякі моделі можна встановлювати тільки у цокольному приміщенні. Електричне обладнання для професійної кухні легко підключити: достатньо ввімкнути пароконвектомат в розетку. Вони екологічні та універсальні. Підходять для різних закладів харчування. Мінус – неекономічність.

За типом пароутворення пароконвектомати бувають бойлерні та інжекційні. Бойлерні використовують парогенератор, який забезпечує стабільний і точний рівень вологості. Вони підходять для приготування великої кількості страв, оскільки забезпечують високу продуктивність. Інжекційні працюють за принципом безпосереднього впорскування води на нагрівальні елементи, утворюючи пар. Це дешевший варіант, який більше підходить для невеликих закладів або кухонь з обмеженими вимогами до обсягів приготування.

Також при виборі пароконвектомату треба звернути увагу на розмір пристрою та кількість рівнів. Умовно обладнання можна поділити на 3 групи:

       • Компактні — підходять для невеликих кухонь і мають місткість від 3 до 6 рівнів.

       • Середні — на 7–10 рівнів, підходять для ресторанів і кафе з середньою відвідуваністю.

       • Великі — можуть мати понад 20 рівнів для великих закладів громадського харчування, таких як їдальні та ресторани з великим потоком відвідувачів.

Переваги використання пароконвектомату

Заклади харчування все частіше встановлюють пароконвектомати, тому що вони мають такі переваги:

        • Швидкість приготування. У пароконвектоматі страви готуються швидше, ніж, наприклад, у духовці. Також є можливість готувати одразу декілька страв;

       • Економія ресурсів. Сучасні пароконвектомати споживають мало електроенергії, і при цьому готують одразу декілька страв;

       • Збереження смаку та користі продуктів. Під час приготування страв можна не використовувати масло. Пар зберігає вітаміни та мінерали продуктів;

       • Універсальність. У пароконвектоматі можна запікати, смажити, тушкувати, готувати на пару, робити випічку та навіть сушити продукти.

Отже, пароконвектомат – це техніка для професійної кухні, яка дозволяє швидко готувати різні страви. Вони мають витончений смак, продукти зберігають свою користь.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини