Життя і смерть у прадавній Україні: археологи з’ясували дивовижні подробиці про трипільську культуру
Вивчаючи рештки людей, які жили понад 5600 років тому на території сучасної України, міжнародна група вчених зробила сенсаційні відкриття про життя в неолітичній культурі Кукутень-Трипілля.
Дослідники виявили, що раціон трипільців був переважно вегетаріанським, що складався здебільшого із зерен та інших рослинних продуктів. Це підтверджують аналіз ізотопів у кістках і сліди зносу на зубах, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Читайте також: Знаходять артефакти XVI століття: у Івано-Франківську археологи почали розкопки вхідних дверей вежі Галицького замку. ВІДЕО
Домашню худобу, як з’ясувалося, використовували не стільки для м’яса, скільки для молока та удобрення полів.
Однак, життя стародавніх людей було далеким від ідилії. Аналіз останків показав, що багато трипільців гинули внаслідок пожеж, часто живцем згораючи у своїх будинках. Причини пожеж до кінця не зрозумілі, але вчені припускають, що це могли бути як випадковості, так і ритуальні дії. Крім того, деякі скелети містили сліди насильницької смерті, що свідчить про те, що конфлікти були невіддільною частиною життя стародавніх спільнот.
Читайте також: В Україні виявили сліди найдавніших європейців
«Останки скелетів — це справжні біологічні архіви, — зазначає Катаріна Фукс, одна з авторів дослідження. — Завдяки їм ми можемо дізнатися не тільки про те, що їли стародавні люди, а й про те, як вони жили та вмирали».
Нові дані, отримані під час дослідження, дають змогу по-новому поглянути на життя стародавніх європейців і розширюють наші знання про культуру Кукутень-Трипілля, одну з найзагадковіших цивілізацій кам’яного віку.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки