MENU

В Україні виявили сліди найдавніших європейців

1197 0

В Україні знайшли сліди найдавніших європейців

Автори нового дослідження отримали несподіване датування найдавніших кам'яних знарядь зі стоянки Королево на Закарпатті. За їхньою оцінкою, артефакти виявилися старшими, ніж усі попередні свідчення перебування людини в Європі.

Про це йдеться у статті, опублікованій у журналі Nature, інформує UAINFO.org.

Палеолітична стоянка Королево-І знаходиться у Закарпатській області, на березі річки Тиси. Її виявили у 1974 році, тоді ж почалися розкопки. Кісток археологи не знайшли, але зібрали велику колекцію кам'яних знарядь. Судячи з них, у цьому місці люди жили завжди, починаючи з раннього палеоліту.

Стратиграфічно вчені виділили сім шарів. У найдавнішому з них (шар VII) знайшли 33 кам'яні артефакти. Серед них виділили два знаряддя — те, що вважали чоппером, та відщеп із двосторонньою обробкою.

Археологічні розкопки Корольово-I. Архівна фотографія Закарпатської палеолітичної експедиції 1984-1985 років

У шарі VI знайшли вже понад п'ять тисяч знарядь. Здебільшого це відщепи, різноманітні скребки, але кілька артефактів визначили як рубала. Середньопалеолітичні колекції з шарів Va, V, III, IIb, IIa та II належать до цілого ряду палеолітичних індустрій, включаючи мікокську, леваллуазську та ранньосередньопалеолітичну двосічну промисловість. Наймолодша колекція з шару Ia належить до верхнього палеоліту і представлена окремою індустрією неоріньякського типу.

Перші датування показали, що знахідкам із шару VII приблизно 710-770 тисяч років. Тепер міжнародна група вчених оскаржила таке датування. Вони провели нове дослідження семи артефактів із шару VII стоянки Королево-I.

Читайте також: У Швеції виявили дивну похоронну камеру з рештками людей без черепів

Вважається, що предки людей з'явилися в Євразії від двох до одного мільйона років тому, але точне датування утруднене через мізерність археологічних пам'яток цієї епохи. На цей час найдавнішим надійно датованим свідченням перебування давніх людей у Європі є фрагмент щелепи з печери Сіма-дель-Елефанте (археологічна пам'ятка Атапуерка, Іспанія). Йому 1,2 мільйона років.

Якийсь час тому іспанські археологи заявили, що знайшли ще один фрагмент щелепи Homo, попередньо датований віком у 1,4 мільйона років. Але наукової роботи з цієї знахідки наразі немає.

Читайте також: На дні колишнього Каховського водосховища знайдено трьохсотрічний артефакт

Вік скам'янілостей Homo, знайдених на схід від Європи (Дманісі, Грузія), фахівці оцінюють у 1,8 мільйона років. Виходить, що люди якимось чином опинилися спочатку на Кавказі, а вже звідти розпочали міграцію до Західної Європи. Але яким саме був маршрут цієї міграції?

Автори нової роботи досліджували сім артефактів із найдавнішого шару стоянки Королево-I за допомогою методу P-PINI (particle-pathway inversion of núcleo de inventories) та ізохронного методу датування. У результаті вони встановили, що вік знарядь становить 1,42±0,28 мільйона років. І це найдавніше свідчення перебування давніх людей у Європі.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини