Учені розповіли про можливі діагнози діснеївських принцес: сказ, алопеція та пролежні
Фото: Disney
У новому жартівливому дослідженні вчені проаналізували історії відомих діснеївських принцес і виявили в них безліч потенційних загроз для здоров’я героїнь, пише NV, інформує UAINFO.org.
Автори дослідження звернули увагу на те, що багато принцес Діснея стикаються з серйозними проблемами зі здоров’ям, які в реальному житті могли б призвести до серйозних наслідків. Наприклад, Білосніжка, з'ївши отруєне яблуко, піддалася ризику летального результату. Попелюшка, постійно працюючи по дому і вдихаючи пил, могла б заробити професійне захворювання легенів. У «Красуні і Чудовисько» тісний контакт із Чудовиськом також піддає Белль багатьом потенційно небезпечним для життя інфекційним захворюванням, таким як бруцельоз або сказ. Теж саме чекало б і на Жасмін через любов до її ручного тигра Раджа. Від постійного використання волосся як мотузки для підйому важкого лицаря нещасна Рапунцель легко могла б заробити тракційну алопецію. А принцеса Аврора, яка проспала сто років, ризикувала отримати пролежні й атрофію м’язів.
Вчені також зазначили, що багато принцес живуть в ізоляції, що може призвести до розвитку психічних розладів, як-от депресія і тривожність. Крім того, деякі героїні зазнають фізичного насильства або травм, що також негативно позначається на їхньому здоров'ї. Яскравий приклад — Покахонтас з її знаменитим стрибком зі скелі. Автори вважають, що подібний трюк мав коштувати героїні життя, або, в кращому разі, закінчився б безліччю переломів.
Автори дослідження закликали компанію Disney переглянути свої історії, щоб вони відповідали реальності та пропагували здоровий спосіб життя. Замість того щоб показувати принцес у ролі жертв обставин, необхідно створювати позитивні приклади для наслідування, які надихатимуть дітей на здоровий спосіб життя і позитивне ставлення до себе.
Це дослідження викликало великий інтерес у фанатів мультфільмів. Деякі користувачі соціальних мереж підтримали висновки вчених, зазначивши, що ці мультики мають значний вплив на формування світогляду дітей. Водночас інші критики визнали це дослідження надмірно серйозним і закликали не шукати прихований сенс у дитячих казках.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки