Боротьба з пустелею: Китай завершив створення "Великої зеленої стіни" завдовжки понад 3000 км
Китай завершив будівництво вражаючого лісового бар'єру протяжністю 3046 кілометрів уздовж південного кордону пустелі Такла-Макан.
Цей масштабний проєкт, розпочатий 1978 року, є частиною ширшої програми боротьби з опустелюванням, яка охопить всю країну до 2050 року, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Нова зелена стіна, створена шляхом посадки мільйонів дерев, має стати надійним щитом від піщаних бур і захистити сільськогосподарські угіддя від опустелювання. Однак, незважаючи на амбітність проєкту, він викликає суперечки в науковій спільноті.
Деякі вчені висловлюють занепокоєння з приводу довгострокових наслідків масової посадки немісцевих видів дерев. Вони побоюються, що це може негативно позначитися на місцевій екосистемі та зробити ліси вразливими до хвороб. Крім того, є сумніви в ефективності таких лісосмуг у боротьбі з піщаними бурями.
Проте китайський уряд вважає цей проект важливим кроком у боротьбі з опустелюванням, яке загрожує значній частині території країни. Опустелювання — це глобальна проблема, яка зачіпає багато регіонів світу і призводить до серйозних соціально-економічних наслідків.
У своїй нещодавній доповіді ООН наголосила, що опустелювання є однією з найсерйозніших загроз для нашої планети. Мільйони людей стикаються з голодом, міграцією та економічними труднощами через розширення пустель.
Китайський досвід показує, що боротьба з опустелюванням вимагає масштабних і комплексних заходів. Хоча проєкт «Великої зеленої стіни» викликає суперечки, він демонструє рішучість Китаю протистояти цій глобальній проблемі.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки