Щось у ядрі Землі може змінювати тривалість днів: вчені розкрили незвичайну загадку
На Землі цикл день-ніч визначений чітко, адже кожна доба закінчується за 24 години до початку наступної. Тому це є своєрідним мірилом, за яким живуть люди, дотримуючись годинникового механізму, пише Science Alert, передає УНІАН, інформує UAINFO.org.
Водночас сама планета є не такою точною, адже її обертання не дотримується строго 24-годинного часового інтервалу.
"Багато коливань тривалості земної доби мають відомі причини. Але в масштабах від десятиліть до тисячоліть вчені помітили незначні коливання тривалості дня, які трохи складніше визначити", - розповідають у матеріалі.
Тож команда геофізиків зі Швейцарської вищої технічної школи Цюріха стверджує, що знайшла відповідь на це питання у розплавленому залізному ядрі Землі, маленькі зміни в якому впливають на обертання планети.
За словами дослідників, є кілька різних коливань, які впливають на зміну тривалості земної доби. Одне з них становить приблизно 1,72 мілісекунди на століття та спричинене Місяцем, а також повільними коливаннями земної кори там, де раніше її обтяжував давній лід. Крім того, на обертання Землі може впливати й зміна об'ємів води, адже маса зміщується під її поверхнею, так само як і об'єми льоду.
"У десятилітніх масштабах коливання від 2 до 3 мілісекунд пов'язані з великомасштабними потоками в рідкому ядрі Землі. Але кожну тисячу років відбувається ще одне коливання - приблизно 3-4 мілісекунди. Але його причина незрозуміла. Час коливань узгоджується з рухом на межі ядра і мантії, втім попередня спроба 2006 року пов'язати модель з даними спостережень була не зовсім успішною", - нагадали у виданні.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки