"Виявився більш гнучким": Трамп може допомогти Україні зайняти сильну позицію перед переговорами, – Bloomberg
Серед європейських союзників України зростає обережний оптимізм щодо того, що обраний президент США Дональд Трамп не примушуватиме Київ до передчасних переговорів із країною-агресоркою Росією.
Про це у вівторок, 14 січня, пише Bloomberg, зазначаючи, що Дональд Трамп виявився більш гнучким, ніж очікувалося, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
З посиланням на європейських чиновників, які побажали зберегти анонімність, агентство повідомляє, що відбулася серія приватних перемовин із членами команди Трампа, під час яких трансатлантичні партнери виклали доводи на користь подальшої підтримки України.
За словами співрозмовників журналістів, обмін думками дає підстави вважати, що нова адміністрація може допомогти Україні повернутися на позиції сили до початку будь-яких переговорів.
Водночас залишається невідомим, як саме вчинить Трамп, який може змінити свою думку в останню хвилину.
Читайте також: В ЄС побоюються, що Трамп піде на мирні переговори щодо України без них, – Euractiv
Європейські чиновники, обізнані з перебігом дискусій, зазначили, що чиновники Дональда Трампа, імовірно, виявилися сприйнятливими до двох аргументів — новий президент США ризикує опинитися в принизливому становищі, яке можна порівняти з виведенням військ США з Афганістану під час президентства Джо Байдена, якщо він відмовиться від Києва. Ще один аргумент — якщо він дозволить Росії домогтися такої перемоги, це може підштовхнути Китай до більш агресивних дій.
За словами чиновників, команда Трампа усвідомлює, до чого може призвести провал війни, особливо з урахуванням виведення військ з Афганістану.
При цьому залишається незрозумілим, як саме Трамп діятиме для того, щоб покласти край війні Росії проти України. За словами європейських та українських чиновників, у команді Трампа озвучують кілька ідей, але поки що немає плану дій щодо України, який можна було б реалізувати після інавгурації 20 січня.
Принаймні, пише Bloomberg, хвалькувата кампанія Трампа про те, що він покладе край війні Путіна проти України до інавгурації, зникла з порядку денного.
Читайте також: Що може змусити Путіна зупинити війну? - Вадим Денисенко
Журналісти нагадують про заяву міністра закордонних справ Великої Британії Девіда Леммі, що швидке вирішення війни «тепер малоймовірне — і ми чуємо, що насправді графік дещо зсунувся до Великодня».
За словами людей, знайомих із розмовами, Трамп висловив зацікавленість у спостереженні за здійсненням так званої угоди століття, коли мова зайшла про Україну. Він також критикує поведінку Путіна, хоча й намагається відкрити канал зв’язку з російським диктатором.
Проте, кажуть обізнані джерела, Трамп створив враження, що не особливо зацікавлений у долі України або не визнає стратегічного значення конфлікту для інтересів США.
Водночас європейські лідери дедалі більше переконуються, що договір про припинення війни буде досягнуто в осяжному майбутньому. Вони сподіваються, що посилення санкцій проти Росії і військова підтримка Києва завдадуть удару по країні-агресорці і створять умови для переговорів.
Читайте також: "Не очікую нічого хорошого", - експерт заявив про небезпеку зустрічі Путіна та Трампа
Співрозмовники Bloomberg також повідомили, що коли йдеться про пошук рішення, є розуміння того, що будь-яка угода має включати гарантії безпеки для Києва. Це, кажуть вони, призведе до дебатів про те, чи слід вводити війська США в разі нападу на Україну після припинення вогню, що є важливим елементом для забезпечення європейської підтримки.
При цьому європейські чиновники переконані, що питання членства України в НАТО навряд чи рухатиметься вперед за президента Трампа. Однак Європа хоче, щоб це питання залишалося на столі переговорів.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки