Влада США не знає, що робити з $2 млрд російських грошей, які заморожені у банку JPMorgan – WSJ
Частина коштів ($2 млрд), які країна-агресор РФ у 2022 році переказувала через американські банки — нібито для будівництва турецької атомної електростанції Аккую, — залишається замороженою, а влада США поки що не вирішила, що з ними робити.
Про це йдеться в матеріалі The Wall Street Journal, передає NV, інформує UAINFO.org.
Як пише видання, Росія провела низку великих фінансових траншів до Туреччини незабаром після початку повномасштабного військового вторгнення в Україну, що привернуло увагу американських фінансових регуляторів. Зокрема, 2022 року понад $5 млрд було переведено через банки у США.
За даними WSJ, проєкт АЕС Аккую, підтримуваний російським диктатором Володимиром Путіним і президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, став каналом для фінансових операцій, які викликали підозру у США.
Американські слідчі з’ясували, що ці кошти могли використовуватися для фінансування державних ініціатив РФ в обхід міжнародних санкцій.
Читайте також: Шмигаль: ЄС надав Україні перші 3 млрд євро за рахунок російських активів
Як пише видання, два найбільших американських банки — JPMorgan Chase і Citigroup — брали участь в обробці вищевказаних транзакцій. За інформацією слідчих Мін'юсту США, Росія і Туреччина домовилися про використання Газпромбанку, який тоді не перебував під санкціями, для кредитування проєкту будівництва АЕС на суму $9 млрд.
Насправді повідомляє WSJ, ці гроші надходили з Центробанку Росії, і їхнє реальне походження Кремль всіляко намагався приховати.
Коли Мін'юст США виявив підозрілі транзакції, то його співробітники заблокували черговий платіж у $2 млрд.
У 2024 році американські прокурори розглянули можливість конфіскації заморожених коштів, звинувативши РФ у відмиванні грошей і ухиленні від санкцій.
Однак адміністрація президента Джо Байдена втрутилася і заблокувала цей процес — побоюючись можливих наслідків для відносин із Туреччиною, яка, як і раніше, залишається ключовим, але непередбачуваним союзником США, пише видання.
Питання подальшої долі заморожених $2 млрд тепер залишається відкритим і вирішуватиметься вже новою адміністрацією Дональда Трампа.
Під час його першого терміну тодішній уряд США звинувачував турецький державний банк Halkbank у порушенні американських санкцій проти Ірану, що стали «гарячою точкою» у відносинах із президентом Ердоганом, підсумували у виданні.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки